pátek 29. května 2020 Maxim

„My máme silný refrén jak hovado!“ zpívali Horkýže slíže

Čtvrteční večer to v KD Vltava vřelo jako v úle. Ze všech koutů jižních Čech se sem sjeli fandové slovenské kapely Horkýže slíže, která na svém jarním turné slaví dvacáté narozeniny ve všech možných koutech České a Slovenské republiky.

Skupina z Nitry vyrazila v březnu ve svém zeleném VW karavanu na turné, díky kterému objede 26 českých měst. V Budějcích se zastavila se svou výpravnou show, laděnou v duchu výletu do tajemných krajů St. Mary Huana Ganja, minulý čtvrtek.

Na turné se podílí další dvě skupiny, a to pražští Gygy a košická rocková parta Dilemma. „Ty první dvě kapely mě moc nebavily, ale Horkýže jsem si užila perfektně. Stáli jsme úplně u pódia a tam to byla pecka,“ zhodnotila večer Petra Švarcová.

Když se konečně na řadu dostali Horkýže slíže a svými hity, což byl průřez songů ze všech čtrnácti alb, rozskákali půlku sálu.

Písničky byly věnovány jak Budějčákům, tak i těm, kteří odtud nejsou. Pochvalu si vysloužil i budvárek, který na koncertě popíjel zpěvák a baskytarista Peter Hrivňák.

Ne všichni však byli s koncertem spokojeni. „Vždycky to byla komerční hudba, ale to, co předvádí teď, to mě už nebaví,“ odcházel zklamaně František Filip.

Naštěstí většina lidí se dobře bavila a Vltavu opouštěla v pozdních hodinách spokojena a společensky unavena.

Koncert Horkýže slíže v KD Vltava

úterý, 21. května 2013, 17:25

Jeden oslavenec na pódiu
Lidí přišlo opravdu mnoho

Štítky Horkýže slíže, koncert, KD Vltava, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.