neděle 12. července 2020 Bořek

Popelka na ledě o víkendu přibruslí do Budvar Arény

Pro velký úspěch a na přání diváků se jedinečné představení Popelka na ledě vydává na turné 2012 a již v závěru tohoto týdne navštíví také České Budějovice. Představení se odehrají na ploše Budvar Arény.

Pod vedením autora scénáře a režiséra Jindřicha Šimka vznikla show, která bere dech nejen dětem. O tom svědčí i fakt, že v rámci turné 2011 shlédlo toto jedinečné představení jen v Čechách a na Moravě bezmála 200 tisíc diváků.

„Původně jsme plánovali přesunout již letos celou show do zahraničí. Ohlas diváků doma byl ale tak obrovský, že jsme se rozhodli jim vyhovět a přidat zatím 18 představení v Čechách i na Moravě. Zároveň už ale probíhají intenzivní práce na překladech textů do němčiny i dalších jazyků a již na podzim proběhnou cizojazyčné generálky, na což se moc těšíme,“ říká režisér Jindřich Šimek.

V představení, které se odehrává současně na jevišti i na ledové ploše, vás čekají dobové kostýmy, krásná hudba i profesionální kouzelnické efekty. Dominantou představení je variabilní pohádková scéna doplněná fascinující světelnou kompozicí a technicky perfektní filmovou projekcí na velkoplošném plátně 16 krát 6 metrů. Představení je nabité hereckými, pěveckými i bruslařskými hvězdami. To vše dělá z této show světový unikát.

Ústřední postavy Popelky a Prince ztvárňují výteční krasobruslaři Jelena Jovanovic a Konstantin Gavrin, nazpívali a namluvili je Lucie Bílá a Ondřej Ruml. V herecko-pěveckých rolích se představí například Jiří Korn, Josef Vojtek, Dana Morávková, Leona Machálková, Martin Dejdar, Dalibor a Adéla Gondíkovi, Hanka Křížková a mnoho dalších hvězd.

Na ledě se dále objeví čtyřicetičlenný bruslařský sbor, složený z profesionálů ze sedmi evropských zemí. Na choreografii a zejména na krasobruslařském uměleckém obsazení se podílela společně s Janou Hubler bývalá několikanásobná mistyně světa v krasobruslení Radka Kovaříková.

O mistrovské práci autora hudby Petra Maláska a autora písňových textů Václava Kopty vypovídá i skutečnost, že CD Popelka obdrželo od vydavatelství Supraphon Zlatou desku už po necelých třech měsících od jeho křtu.

Představení v českobudějovické Budvar Aréně se uskuteční v sobotu 3. listopadu od 14 a 18 hodin, v neděli se začíná ve tři odpoledne.

Informace o předprodeji najdete na www.popelkanalede.cz. Děti do pěti let včetně mají vstup zdarma bez nároku na místo k sezení, musí jít ale v doprovodu dospělého!

Napsala Radka Spiesová

Štítky Popelka na ledě, Budvar Aréna, vystoupení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.