Přednáška o hvězdářství a astronomech už ve čtvrtek

Budějcká Hvězdárna a planetárium připravila na čtvrteční večer netradiční přednášku jako derniéru k výstavě Hvězdy a růže navěky aneb Rozloučení s Petrem Vokem. Ta bude plná kratochvilného vyprávění o tajuplném hvězdářství, slovutných hvězdářích a urozených Rožmbercích.

Společně s astronomy z Českých Budějovic a Kleti se všichni příchozí vydají na dobrodružnou cestu z jihu Čech až do nebe.

„Celé vyprávění bude doplněno barevnými tematickými obrázky. Během večera se vydáte na historickou pouť do doby renesanční, čekají vás živé ukázky měření a pozorování s replikami historických přístrojů,“ uvedla Jana Hrůzová z českobudějovické hvězdárny.

Zajímavý a poučný večer se uskuteční v kinosále Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích ve čtvrtek od 18 hodin. Jednotné vstupné činí 80 korun.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky hvězdárna, přednáška, Rožmberkové, Petr Vok z Rožmberka, České Budějovice, astronom, Česko, Kleť

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.