pátek 13. prosince 2019 Lucie

Tradiční lidová slavnost na holašovické návsi se vydařila

Malebná vesnička nedaleko Českých Budějovic nalákala tisícovky lidí k návštěvě patnáctých Holašovických selských slavností, které začaly v pátek poledním zvoněním návesní kaple a pokračovaly s pestrým programem až do neděle 22. července.

Doménou celých slavností je staročeský jarmark, který se právem zařadil mezi nejkrásnější a nejvýznamnější folklorní festivaly v České republice.

Návštěvníci se mohli kochat krásnou keramikou, šperky, sledovat při práci kováře, řezbáře, přadleny nebo ochutnat staročeské dobroty, kterým už po mnoho let vévodí výborné placky.

„Jezdíme sem každý rok, protože je opravdu na co koukat, ale popravdě řečeno je tu všechno tak drahý, že člověk při placení doslova valí oči,“ řekla Budějcké Drbně Jaroslava Brvová.

Program byl připraven i pro malé návštěvníky, kteří se mohli projet na koních, vyzkoušet si různá řemesla, podívat se na šerm či kejklíře nebo se svézt na ručně poháněném dřevěném kolotoči. Dospělí si zase po chytání kaprů holýma rukama odpočinuli při poslechu heligonkářů či jarmarečních zpěváků.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.