neděle 26. ledna 2020 Zora

Zdeněk Troška představuje trailer k filmu Babovřesky

Legendární tvorba z venkovského prostředí věhlasného českého filmaře Zdeňka Trošky se vrací. Režisér se rozhodl, že po letech připraví divákům komedii ve stylu trilogie Slunce, seno... Přelom jara a léta letošního roku proto strávil se svým štábem na jih Čech natáčením filmu Babovřesky.

Pro komedii si tvůrci filmu vybrali jihočeské vesničky ve stylu selského baroka - Netolice, Pištín, Záboří, Dobčice, Dříteň či Hlubokou nad Vltavou. Ty jsou ústředním dějištěm příběhu, kde rozhodně nechybí svérázné vesnické postavičky v podání známých českých herců.

ČTĚTE TAKÉ: Padla první klapka, Troška začal točit Babovřesky

Hlavní roli faráře Šoustala ztvárnil Lukáš Langmajer, na plátně uvidíte také Veroniku Žilkovou, Pavla Kikinčuka, Lucii Vondráčkovou, Jana Dolanského, Janu Synkovou či Lucii Bílou.

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu jejím obyvatelům.

V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Slovy režiséra: „Je to prostě film tak ´trošku´ ze života.“

ČTĚTE TAKÉ: Univerzální drbnu Horáčkovou hraje Jana Synková

Babovřesky budou v kinech od 14. února příštího roku.

Štítky Babovřesky, film, komedie, Zdeněk Troška

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.