pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Martin Kuba obhájil post předsedy jihočeské ODS

Regionální sněm ODS v Českých Budějovicích v pondělí zvolil své vedení. Jak sdělil regionální manažer strany Jan Pešek, post předsedy s přehledem obhájil současný vicehejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Delegáti regionálního sněmu mu v tajné volbě odevzdali 72 ze 79 možných hlasů.

“Děkuji delegátům sněmu za podporu a velmi si jí vážím. Máme před sebou náročný rok, ve kterém nás čekají krajské a senátní volby. Jihočeská ODS v nich bude chtít znovu uspět a poprat se se sociální demokracií o celkové vítězství,“ uvedl po volbě předseda RS ODS jižní Čechy Martin Kuba.

Do funkcí místopředsedů jihočeské ODS pak delegáti zvolili předsedy jednotlivých oblastí Jihočeského kraje – Jana Bauera za oblast Prachatice, Vladimíra Homolu za Písek, Tomáše Jirsu za České Budějovice, Jaroslava Kleina za Český Krumlov, Jana Váňu za Jindřichův Hradec, Karla Vlasáka za Strakonice a Jaroslava Zvěřinu za Tábor.

Regionální sněm ODS JČ na závěr přijal usnesení, kterým vyzval vedení ODS, aby v co nejkratší době mediálně prezentovala vlastní návrh novely zákona o rozpočtovém určení daní.

“Na rozdíl od návrhu TOP 09, který obcím pouze jiným způsobem přerozděluje stávající objem finančních prostředků, kdy jedněm bere a druhým dává, náš návrh přináší další peníze navíc a je pro ně tak výhodnější. Budeme také žádat ministerstvo financí, aby takový návrh připravilo pro projednání ve vládě,“ dodal Kuba.

Autor: René Kekely, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.