sobota 7. prosince 2019 Ambrož

Závod Šumaman ovládli policisté z Hradce Králové. Jihočeši skončili druzí

Pětačtyřicet kilometrů, osm mimořádně obtížných stanovišť a sedmnáct týmů. Jednadvacátý ročník závodu zásahových jednotek Šumaman má od soboty 12. května svého vítěze. Profesionálové jihočeské zásahové jednotky skončili stříbrní.

Na závodníky čekalo v Přední Výtoni na Lipensku při závodu osm stanovišť. Týmy musely na pětačtyřicet kilometrů dlouhé trati kombinovat jízdu na kole, běh terénem nebo plavbu na raftu. „Nechybělo ani střílení, šplhání do korun stromů, přechod sítě ve dvaceti metrech nad Vítkovým hrádkem a další disciplíny, které jistě závodníkům zpestřili velmi náročnou trať,“ popsal sobotní akci policejní mluvčí Jiří Matzner.

Na diváky sportovního dne čekal policejní vrtulník, ukázka práce kynologů nebo jízdní policejní hlídka z Prahy. Děti si nejvíce užívaly soutěžní stanoviště.

Ceny závodícím týmům předala hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka. „Pro diváky je to opravdový zážitek. Bylo vidět, že jste do toho dali srdce i veškerou sílu, kterou jste měli. Jsem pyšná na to, že máme takové skvělé chlapy. Zároveň jsem vám všem držela palce, abyste závod ve zdraví dokončili,“ uvedla při vyhlašování výsledků hejtmanka Ivana Stráská.

První místo v tomto mimořádném závodě vybojovala zásahová jednotka Hradec Králové, stříbrní byli profesionálové jihočeské zásahové jednotky a třetí kolegové ze zásahové jednotky Praha.

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky Šumaman, policie, závod, zásahové jednotky, Přední Výtoň, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.