sobota 22. února 2020 Petr

Hochficht je připravený na prázdninový nápor a na Sternsteinu budou jedničkáři lyžovat zadarmo

Oba lyžařské areály hlásí výborné podmínky pro všechny, kteří se o jarních prázdninách chystají vyrazit jak na lyže, tak i na běžky. Pro jedničkáře čeká dokonce lyžovačka zadarmo.

Největší rakouský skiareál mimo Alpy, Hochficht nabízí 21 km otevřených sjezdovek a asi nejlepší sněhové podmínky na celé Šumavě. Sjezdovky jsou po ránu v perfektním stavu a leží na nich až 190 cm sněhu. V provozu jsou všechny lanovky a vleky, sjezdovky i zábavné atrakce. Pro děti jsou upraveny zábavné dráhy s obřími vlnami, dráha s klopenými zatáčkami, Reischa Junior Park či dětské hřiště se zábavnými atrakcemi. Vyznavači adrenalinu se mohou vyřádit ve Funparku. „Příjezdové silnice jsou dobře upravené a bez problémů sjízdné. Skiareál je v provozu každý den od 8:30 do 16:00. Během jarních prázdnin mohou lyžaři využít ve dnech pondělí - pátek slevu 15 € s turistickým průvodcem Grenzgenial, která je platná při zakoupení čtyř 1denních skipasů,“ popisuje spolupracovník rakouských příhraničních skiareálů Martin Řezáč.

Pokud vyrazíte s dětmi lyžovat na Sternstein a měly samé jedničky, nezapomeňte s sebou do batohu přibalit i pololetní vysvědčení. Na všechny jedničkáře totiž čeká celý pátek lyžovačka zadarmo.

Kromě lyžařských svahů jsou upravené i běžkařské stopy a to jak na české straně, tak i u sousedů. Schöneben nabízí 64 kilometrů denně upravovaných stop, Sternstein pak 12 kilometrů pro klasicku a bruslení. „Další běžecké tratě na Lipensku jsou upravovány okolo Alpské vyhlídky u Kramolína, Černé v Pošumaví, Horní Plané, Nové Pece a Stožce.  Běžkovat je možné i na zamrzlém Lipně, kde jsou stopy prošlápnuté od běžkařů,“ dodává Řezáč.

Foto pixabay.com

Štítky lyžování, lyže, sport, zima, vysvědčení

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.