pátek 10. dubna 2020 Darja

Budějce bojují proti černým skládkám. Nejhorší situace je na sídlišti Máj nebo v Rožnově

Město s výskytem černých skládek bojuje už pár let. Podle odboru správy veřejných statků je nejhorší situace na sídlištích, ale také na okraji města.

Nejčastějšími lokalitami výskytu černých skládek jsou aglomerace velkých sídlišť i různá, relativně málo frekventovaná, zákoutí, například  garáže v ulicích Nádražní, Suchomelská, Papírenská, J. Plachty a U Lávky. Vyplývá to z pravidelného šetření pracovníků odboru správy veřejných statků.

„Vůbec nejhorší je situace na sídlišti Máj, konkrétně v ulicích V. Volfa, M. Chlajna, N. Frýda, J. Bendy, v oblasti Palackého náměstí, dále je to Rožnov a jeho ulice B. Kafky a také ulice Novohradská a U Špačků v Mladém i točna MHD v Dukelské. Tam likvidujeme černé skládky v podobě rozbitého nábytku, nefunkčních ledniček, televizí a různého harampádí, které lidé odkládají hlavně vedle kontejneřišť a separačních nádob. Zdá se, že někteří obyvatelé úplně ignorují služby, které město nabízí. Mám na mysli stabilní a mobilní sběrné dvory, kde mohou vše nepotřebné odkládat sedm dní v týdnu zcela zdarma,“ konstatuje náměstek primátora Ivo Moravec.

S častou likvidací nepovolených skládek samozřejmě narůstá objem vynaložených finančních prostředků. Vloni to byly dva miliony korun, letos je za necelé tři měsíce vyčerpáno už 646 tisíc korun, což je jedna třetina. „Ne vždy je nepořádek na městských pozemcích, proto se snažíme aktivně vyhledat a oslovit majitele a s ním domluvit úklid. Měsíčně se likviduje na náklady města asi 350 černých skládek,“ dodává Moravec

Foto pixabay.com

Štítky odpad, skládka, České Budějovice, úklid

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.