Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Pojízdná kavárna na Sokoláku zůstane. Lidem se otevře i tenisový kurt

Velký otazník visel letos nad oblíbenou pojízdnou kavárnou Coffee on the Go na Sokolském ostrově. Pozemek, kde kavárna sídlí, vlastní nově město a nebylo tak jasné, jestli bude smlouva se stávajícím nájemcem prodloužena. Na poslední Radě města byl ale pronájem pozemku schválen a lidé se tak na oblíbené kavárenské autíčko mohou těšit už v nejbližších dnech. Navíc jim bude zpřístupněn i tenisový kurt.

Pozemky získalo město v rámci jednání se Sokolem kvůli výstavbě nové tribuny. Správa domů následně vypsala soutěž, a nebylo tak jasné, zda stávající nájemce prostor znovu získá. V soutěži ale zvítězil a oblíbené autíčko tak bude na svém místě nejspíš do konce dubna. „Dozvěděl jsem se to zhruba před týdnem, do té doby jsem nic raději neplánoval. Teď už ale na všem makáme a doufám, že otevřeme co nejdřív. Na Sokoláku jsme už osmým rokem a bylo by mi opravdu líto, kdybychom se tam nemohli vrátit i letos. Ta kavárna je takové moje dítě,“ popisuje majitel David Dvořák.

Kromě kavárny se ale mohou lidé těšit na novinku. „Nájemce zpřístupní veřejnosti také tenisový kurt,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Bouzek.

Foto Coffee on the GO, Jan Luxík

Štítky Coffee on the go, kavárna, Sokolský ostrov, tenisový dvorec, David Dvořák, Tomáš Bouzek

Pojízdná kavárna na Sokoláku zůstane. Lidem se otevře i tenisový kurt  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.