úterý 27. září 2022 Jonáš

Hejtmanka Stráská poděkovala mladým boxerským medailistům z mistrovství republiky

Poděkování za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje a drobné dárky si ze setkání s hejtmankou Ivanou Stráskou odnesli dva mladí medailisté z letošního Mistrovství České republiky školní mládeže Martin Badanovič a Samir Abduloski. Oba ve svých váhových kategoriích získali shodně bronz. Jejich mateřským oddílem, kde pilují svůj talent, je českobudějovický Box Club táty Němce.

„Klukům jsem moc pogratulovala k dosaženému úspěchu a poděkovala za skvělou reprezentaci kraje. Zároveň mě velice těší, že se v dnešní přetechnizované době najdou takovéto organizace, které vedou mladé lidi ke sportu a rozumné disciplíně," řekla hejtmanka Ivana Stráská.

Boxerské naděje doprovázel předseda uvedeného klubu Milan Beneš. „Třináctiletý Vladanovič získal medaili ve váhové kategorii do 43 kilogramů a dvanáctiletý Abdulovski v kategorii do 50 kilogramů. Nejúspěšnější zástupce našeho oddílu byl třináctiletý Tomáš Vozábal, který na mistrovství konaném letos v březnu v Českých Budějovicích v kategorii do 59 kilogramů vybojoval zlato. Kvůli nemoci se ale setkání s paní hejtmankou nemohl zúčastnit,“ sdělil Beneš

Českobudějovický Box Club táty Němce nese jméno zasloužilého mistra sportu a bronzového medailisty v těžké váze z olympijských her v Římě v roce 1960, mistra Evropy v roce 1963 v Moskvě a jedenáctinásobného mistra Československa – českobudějovického rodáka Josefa Němce. Založen byl v roce 2007 a jeho krédem je vychovávat nové boxery k zodpovědnosti, oddanosti pro danou věc a slušnosti.

Tisková zpráva

Štítky box, sport, Jihočeský kraj, hejtmanka

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.