čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Město opraví otevřený příkop v ulici Elišky Krásnohorské. Práce vyjdou na necelé tři miliony

Při intenzivnějších srážkách se dešťový příkop v ulici Elišky Krásnohorské mění v jeden potok. Příkop je na některých místech tak mělký, že se voda z něj vyleje a zatopí přilehlé nemovitosti. Město se proto rozhodlo k úpravám. Práce by měly vyjít na necelé 3 miliony korun.

Mezi zpevněnou cestou a oplocením přilehlých průmyslových areálů v ulici Elišky Krásnohorské se nachází otevřený dešťový příkop, na kterém je osazeno množství propustků, nad nimiž jsou málo využívané vjezdy do areálů. Místy je dešťový příkop mělký, například v křižovatce ulic Elišky Krásnohorské a  Jiřího z Poděbrad, takže při intenzivnějších srážkách dochází k jeho částečnému vylití a zatopení přilehlých nemovitostí.

„Proto je nevrženo prohloubení a zpevnění koryta a úprava čtyř propustků. Příkop je také využíván k odvádění vytékající vody z požeráku rybníka Hliník, srážkových vod z přilehlé základní technické vybavenosti,  části srážkových vod z areálů a jsou do něj svedeny i povrchové vody z ulice Elišky Krásnohorské, a protože má malou kapacitu, dochází tam k záplavám. Avizované stavební úpravy zlepší odtokové poměry v této lokalitě,“ říká náměstek primátora Petr Holický s tím, že koryto příkopu bude upraveno v délce 374 metrům.

Na dně bude osazen betonový příkopový žlab a na svazích zatravňovací betonová dlažba. „Úpravy ze 2,9 milionů korun začnou v září a potrvají asi tři měsíce,“ dodává náměstek.

Autoři | Foto c-budejovice.cz

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.