středa 11. prosince 2019 Dana

FOTO: Budějcké náměstí už zdobí rozsvícený vánoční strom

Slavnostní rozsvícení stromečku na českobudějovickém náměstí si dnes nechal ujít málokdo. Lidé, kteří zaplnili celé náměstí, si tak od dnešního dne mohou na náměstí Přemysla Otakara II. užívat vánoční atmosféru na plné obrátky. Rozsvícením stromečku program ale rozhodně nekončí. Už ve čtvrtek proběhne Mikulášský program, jehož součástí bude tradiční přílet anděla.

Lidé si zítra na náměstí užijí divadlo a hudbu. Oficiálního programu se totiž ujme Téměř divadelní společnost a skupiny Radost, BuDus a Živulenky. Stejně jako v předchozích dnech mohou lidé nazout u Samsona brusle a projet se na unikátním kluzišti. Už ve čtvrtek nás také čeká velmi oblíbený přílet anděla.

Letošní ročník tak nabídne pestrý koktejl hudby, více prostoru dostane například dechová hudba, talentových soutěží nebo pohádek pro ty nejmenší. Kulturní program na adventním podiu odstartuje kapela Líný Kvartet následovaná vystoupením populární zpěvačky Ireny Budweiserové a zakončí jej den před Štědrým dnem dechová hudba Jižani. Kompletní program najdete na webových stránkách.

Návštěvníci si i letos užijí vyhlídkovou věž, ze které si mohou za vůně perníkového punče vychutnat vánoční atmosféru z nadhledu. Samozřejmostí je ledové kluziště, které bude otevřeno každý den od 10 do 22 hodin. Vstup na adventní trhy rozzáří ozdobené brány, na zvonek přání si můžete zazvonit v malé zvoničce u stromečku, vánoční atmosféru dotvoří ručně vyřezávaný Betlém i vánočně nazdobené podium.

Letošní rok přinese dvě novinky. Pro termokelímky, do kterých se čepují horké nápoje, budou vyhrazené koše se speciálním víkem pro vhazování pouze kelímků. Kelímkový odpad z adventního městečka tak půjde na recyklaci. Další novinkou je nový kabát zadních stran stánků, které dostanou perníkový motiv. Pro neděle bez aut se tak adventní městečko vyparádí i z vnější strany.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo9 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky advent, náměstí, České Budějovice, strom, Vánoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.