sobota 22. února 2020 Petr

Tábor na jaře začne stavět sportovní halu

Tábor začne na jaře stavět sportovní halu za více než 150 milionů korun. Výstavba areálu v ulici U stadionu Míru potrvá přibližně rok a půl. Komplex nahradí současnou halu, která je stará 90 let. Informoval o tom mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.

„Je to velký krok kupředu. Kromě samotné haly bude přínosem fakt, že v lokalitě kolem Kvapilovy ulice vznikne ucelený sportovní kampus, který bude sloužit nejen organizované sportovní veřejnosti, ale i aktivní veřejnosti, a to zejména v odpoledních hodinách," uvedl jednatel Tělovýchovných zařízení města Tábora Jan Benda.

Základ haly bude tvořit hřiště o rozměrech 20 krát 40 metrů s výběhovými zónami a s možností dělení na menší hřiště. Strop bude vysoký deset metrů a tribuna nabídne místo pro 500 diváků. Součástí areálu bude atletický tunel o délce 90 metrů. „Projekt stavby haly je podle mě vyloženě na řadě. Investovali jsme peníze do rekonstrukce bazénu, další míří na Centrum pro seniory. Tohle by byl třetí větší projekt, který město potřebuje," uvedl táborský starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

Město výhledově počítá i s tím, že na střechu haly umístí fotovoltaické panely. Měly by zlepšit soběstačnost energeticky náročných sportovních areálů včetně přilehlého plaveckého bazénu.

Autoři | Foto Rudolf Kukačka

Štítky ČR, správa, stavby, sporty, Tábor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.