úterý 25. února 2020 Liliana

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Na Střední škole a Vyšší odborné škole cestovního ruchu měli svátek gastronomie

Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu České Budějovice, Senovážné náměstí 12 se každoročně podílí na mnoha gastronomických i prezentačních akcích ve městě i v Jihočeském kraji. Jejími partnery jsou významné krajské instituce včetně Jihočeského kraje, Magistrátu města, Úřadu práce a dalších. Zatímco na těchto akcích škola dělá něco pro své partnery zvenčí, každoročně chce něco ukázat rodičům svých žáků, potencionálním zájemcům o studia i dalším příznivcům školy.

Z tohoto důvodu škola organizuje setkání všech těch, kteří mají zájem podívat se, jak si žáci pod vedením odborných pedagogů poradí s výzvami v podobě gastronomických, barmanských, baristických a sommelierských dovedností. Letos tato akce proběhla dne 24. ledna 2020 pod názvem Gastronomický večer.

Návštěvníky školy čekal na úvod horký punč podávaný ve stanu na nádvoří školy a sabrage žáků věnujících se sommelierství. Následně se hosté rozptýlili podle svých chutí v prostorách školy, které se proměnily v gastronomické ostrůvky, kde bylo možno ochutnat lahůdky ze studené i teplé kuchyně, jinde žáci připravovali koktejly, proběhla barmanská vystoupení a baristé k cukrářským výrobkům podávali kávu. Nechyběly ukázky makromolekulární gastronomie. Pokrmy byly připravované nejnovější gastronomickou technikou, která je chloubou školy. Hitem letošního večera bylo Selfie coffee – tedy možnost vypít si kávu s vlastním portrétem.

Nejvíc se všichni těšili na profesionální vystoupení partnera školy, který se podílí i na vzdělávání žáků, Jana Kroba, majitele kulinářského studia Fine Food Academy, kde praktikují i žáci školy.  Ten v kuchařském studiu připravoval za pomoci žáků školy degustaci kulinářských lahůdek blízkých našemu kraji. „Gastronomii, především tu dobrou, je třeba propagovat,“ říká ředitelka školy Zdeňka Erhartová a dodává „Jana Kroba je třeba si vážit, protože vzdělávání žáků dlouhodobě pomáhá, se školou spolupracuje a my si vážíme, že chce své zkušenosti předat nastupující mladé generaci. Spolupráce s ním je důkazem toho, že škola dbá na těsné sepětí s praxí.“

Touto akcí každoročně žije celá škola. Rodiče i odborná veřejnost si gastronomický svátek ve škole užili a ocenili práci žáků v maturitních ročnících, kteří přípravě a realizaci věnovali nejvíce času, ale i všech ostatních žáků i odborných učitelů, pod jejichž vedením všechny lahůdky ve škole připravili.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

PR text

Štítky cestovní ruch, gastronomie, Střední škola a Vyšší odborná škola Cestovního ruchu, akce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.