pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Kvůli silnému větru bylo na jihu Čech 1500 domácností bez elektřiny, nezastavili se ani hasiči

, aktualizováno 4. února 2020, 13:49

Silný vítr dorazil na území Jihočeského kraje po páté hodině ráno. Vyvracel stromy a lámal větve, které následně poškozovaly vedení elektrického napětí na mnoha místech. V časných ranních hodinách energetici zaznamenali dokonce 7 tisíc domácností bez proudu. Poruchy se ale podařilo velmi rychle odstranit. Hasiči za sebou mají zhruba sedmdesát výjezdů.

„V jižních Čechách evidujeme devět poruch na vedení vysokého napětí. Bez elektřiny je zde asi 1 500 domácností, nejvíce jich je na Jindřichohradecku, konkrétně v okolí Strmilova (980 domácností) a Lužnice (230 domácností). Poruchy přetrvávají také v okolí Borovan na Českobudějovicku a také v okolí obce Vacov na Prachaticku,“ uvedla dopoledne za společnost E.ON Martina Slavíková. 

Energetikům se ale velmi rychle dařilo poruchy opravovat. Kolem poledne se podařilo snížit počet domácnostní bez elektřiny na polovinu. Před druhou hodinou odpoledne už byly všechny dodávky energie na jihu Čech obnoveny. 

Hasiči měli přes 70 událostí

Plné ruce práce mají i jihočeští hasiči, kteří od rána likvidují následky silného větru. K desáté hodině dopolední evidují necelých sedmdesát vícečetných událostí. „Jednoznačně nejvíce práce měly jednotky na Prachaticku. Zde byla téměř polovina všech výjezdů. Vítr pak postupoval přes celý kraj s tím, že dalších 10 výjezdů mají hasiči na Českobudějovicku, 11 na Jindřichohradecku a 8 na Českokrumlovsku. Písecko, Táborsko a Strakonicko bylo z pohledu hasičů zasaženo minimálně,“ řekla tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto hzsjck.cz

Štítky vítr, hasiči, energetici, porucha, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.