pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Městská hromadná doprava v Budějcích plánuje platbu kartou

Cestující městské hromadné dopravy v Budějcích by mohli za svou jízdu platit kartou. Do teď je bezhotovostně možné platit pouze v automatech na vybraných autobusových zastávkách. To by se ale mělo změnit. Platbu kartou už některá jihočeská města využívají. Například Tábor, Sezimovo Ústí a Planá nad Lužnicí. V Budějcí zatím fungují aplikace Sejf a SMS jízdenky.

„Uvědomujeme si, že platba kartou je již téměř standard všech moderních dopravců. I naším cílem je nadále modernizovat jak vozový park, tak celé fungování veřejné dopravy v Českých Budějovicích. Projekt, jehož předmětem je mimo jiné umožnit cestujícím platbu kartami, je z naší strany již připraven,“ uvedla za Dopravní podnik města České Budějovice Hana Matějková

Cestující v krajském městě si tak ještě budou muset chvilku počkat. Vše totiž závisí na rychlosti veřejné soutěže, ve které bude na tento projekt vybrán dodavatel. Momentálně je možné platit jízdenku přes aplikace Sejf a SMS jízdenky. Stále zůstává i varianta klasických papírových jízdenek. 

Bezhotovostní platbu využívají i jiná města v Jihočeském kraji. V Českém Krumlově, Písku a Jindřichově Hradci mohou lidé k placení použít přednabité čipové karty dopravce. 

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Homolka

Štítky bezhotovostní platba, MHD, České Budějovice, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.