úterý 22. září 2020 Darina

E.ON věnoval pět milionů korun nemocnicím na boj s koronavirem

Na finanční podporu od společnosti E.ON se může těšit deset nemocnic na Vysočině, ve Zlínském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Nemocnicím E.ON věnoval celkem pět milionů korun, které jsou primárně určeny na péči o pacienty s nemocí COVID-19 a také na provoz odběrových míst.

„Máme odpovědnost nejenom za distribuci elektrické energie a plynu na našem území a obchodní aktivity, ale také za ty, kteří tu žijí a pracují. Proto jsme se rozhodli pomoci zdravotníkům a lékařům, kteří jsou v první linii v boji s koronavirem a tuto podporu si bezesporu zaslouží. V této mimořádné situaci, která je nelehká i pro nás energetiky, jsme se rozhodli podpořit pěti miliony korun nemocnice na našem distribučním území pečující o pacienty s COVID-19, kteří jsou hospitalizováni s těžkým průběhem nemoci, a na zajištění provozu odběrových míst,“ říká Zdeněk Bauer, člen představenstva společnosti E.ON.

Největší částky jdou do dvou brněnských nemocnic, a to do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Fakultní nemocnice Brno Bohunice, a pak do nemocnice v Českých Budějovicích. Další podpora směřuje do Jihlavy, Břeclavi, Tábora, Strakonic, Jindřichova Hradce, Prachatic a Zlína.

Zdravotníci se v současné době nacházejí v nelehké situaci a příspěvek jim pomáhá nejenom pokrýt zvýšené náklady za nákup materiálu, ale také je podpoří morálně do další práce. „Naše nemocnice je jedním ze dvou zdravotnických zařízení v ČR, které pečují o pacienty s onemocněním COVID-19 ve velmi těžkém stavu. To vyžaduje maximální nasazení i nákupy nových přístrojů a pomůcek. Jsme proto nesmírně vděčni za podporu společnosti E.ON, která pro nás znamená nejen finanční pomoc, ale také potvrzení jakési morální podpory v téhle těžké době,“ konstatuje ředitel FN u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák.

Podobně je ráda za podporu i FN Brno Bohunice: „Velice si vážíme daru od společnosti E.ON. Fakultní nemocnice Brno byla v krátké době zasažena dvěma kritickými událostmi. Byl to kybernetický útok, který omezil provoz počítačové techniky, a je to epidemiologická situace. Pevně věřím, že dar nám pomůže překonat obě kritické události. Chtěl bych proto vám všem za váš příspěvek poděkovat,“ potvrzuje ředitel FN Brno profesor Jaroslav Štěrba.

Poděkování směřuje i z českobudějovické nemocnice. „Finanční prostředky budou použity k nákupu osobních ochranných pomůcek pro zaměstnance Nemocnice České Budějovice. Partnerství se společností E.ON si velice vážíme a děkujeme, že nám pomáhá i v těchto časech,“ uvedl předseda představenstva Michal Šnorek.

E.ON pomáhá i jinak

E.ON ale lidem v první linii pomáhá i jinak. Ve spolupráci s projektem Nesnězeno dodá zdravotníkům, záchranářům a hasičům v nadcházejících týdnech více než dva tisíce porcí jídla zdarma. Pomoc zamíří do brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny nemocnice, do nemocnice v Českých Budějovicích, k brněnským hasičům a zaměstnancům záchranné zdravotnické služby v Brně.

E.ON podpořil také jihočeské policisty, hasiče a nemocnici v Českém Krumlově. Pro provoz jejich vozidel jim až do konce dubna zajistí CNG zdarma.

S maximální ohleduplností se E.ON chová také vůči svým klientům. Lidé teď potřebují elektřinu a plyn, aby mohli doma topit, pracovat z domova a sledovat aktuální vývoj situace a pokyny krizového štábu. Proto se společnost E.ON Energie rozhodla, že vzhledem ke krizové situaci související s pandemií koronaviru a vyhlášením stavu nouze v ČR nebude v tomto vypjatém období odpojovat domácnosti kvůli pohledávkám. S velkou vstřícností postupuje v odůvodněných případech i k případnému odkladu plateb či snížení záloh.

Společnost E.ON Distribuce na svém distribučním území nadále omezuje servisní práce a ruší plánované odstávky, které lze odložit a nejsou nutné pro zajištění bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Když už k odstávkám přistoupí, snaží se co nejvíce minimalizovat dopad na odběratele a řadu prací v terénu provádí pod elektrickým napětím, takže zákazníci dopad těchto prací vůbec nepocítí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky eon, nemocnice, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.