sobota 15. srpna 2020 Hana

Strakonice opraví střechu bazénu, je v havarijním stavu

Strakonice opraví poničenou střechu plaveckého stadionu. Práce za miliony korun chce město stihnout v létě 2021, kdy je v bazénu odstávka, protože jsou otevřená venkovní koupaliště. Za projekt na opravu střechy, která je v havarijním stavu, zaplatí město 790 tisíc korun bez DPH.

Statik loni zpracoval posudek, z nějž vyplývá, že střechu je třeba rekonstruovat nejpozději příští léto, kdy je bazén zavřený. „Počítá se s tím, aby se nemusel stadion zavírat jindy. V létě veřejnost i sportovci přicházejí na otevřený (venkovní) plavecký stadion,“ řekla mluvčí radnice Markéta Bučoková.

Ve střeše jsou kvůli vlhku zničené takzvané žebírkové panely. Místy nefunguje hydroizolace a vlhkost dlouhodobě pronikala do stropu, čímž se zhoršil stav železobetonových konstrukcí ochozů krytého bazénu. Ty Strakonice opraví v roce 2022.

Oprava střechy čeká i plavecký stadion v Budějcích. Během padesáti let totiž neproběhly do střechy a opláštění žádné podstatné zásahy. „Střecha je unikátní svou konstrukcí a po těch skoro 50 letech už se bohužel ukazuje, že „vlna“ a kotvení nejsou v optimálním stavu. Šetření by nám mělo ukázat jakým způsobem konstrukci střechy zajistit tak, aby vydržela dalších nejméně padesát let,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický. 

Oprava střechy budějcké plovárny může bazén až na rok uzavřít, vše záleží na výsledku statického šetření

Budějcké plovárně hrozí, že se na rok uzavře. Důvodem je oprava padesát let staré střechy. Město by během několika následujících měsíců mělo získat výsledky statického šetření, které určí, jak dlouho bude bazén uzavřen.

Pokud by výsledek šetření ukázal, že není konstrukce bezpečná znamenalo by to vysoké náklady i uzavření bazénu na poměrně dlouho dobu, protože střecha by se musela otevřít.

Foto starz.cz | Zdroj ČTK

Štítky ČR, správa, stavby, bazén, Strakonice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.