středa 2. prosince 2020 Blanka

Jihočeský kraj chce žákům poskytnout 1300 SIM karet na výuku

Jihočeský kraj poskytne žákům základních a středních škol 1300 SIM karet na datové připojení. Chce tím podpořit děti, které nemají doma ideální možnosti pro on-line výuku. Projekt podporuje také jaderná elektrárna Temelín společnosti ČEZ. Novináře o tom informoval v tiskové zprávě kandidát na jihočeského hejtmana Martin Kuba (ODS). Podle něj jde o první podobný projekt v ČR.

„V minulém týdnu jsem požádal kolegy, abychom rychle zmapovali, kolik studentů krajských škol má při distanční výuce z nejrůznějších důvodů problém s přístupem k internetu. Podle předběžných čísel jich je přibližně 1300. Před volbami jsem slíbil, že udělám maximum, aby všichni jihočeští studenti měli stejný přístup ke vzdělání. Protože teď není čas na komplikovaná řešení, rozhodli jsme pomoct těmto studentům s připojením formou SIM karet, se kterými umí prakticky všichni pracovat," uvedl Kuba.

Každá karta má datový tarif o objemu 50 gigabytů. Náklady na jejich pořízení činí více než milion korun. „Když jsem uvažoval o rychlém a funkčním řešení, uvědomil jsem si, že ČEZ, který prostřednictvím elektrárny Temelín pravidelně podporuje vybrané projekty v kraji, poskytuje taky služby mobilního operátora. Tak jsme se velmi rychle domluvili na změně oblasti podpory. Věřím, že první velký balík karet dostaneme už koncem týdne. Pro studenty je teď rychlost, jakou jim umíme pomoct, velmi důležitá," řekl Kuba.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, koronavirus, školy, internet, ČEZ, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.