úterý 13. dubna 2021 Aleš

VIDEO: Na náměstí stojí vánoční strom. Slavnostní rozsvícení proběhne letos online

Třináct metrů vysoká jedle kavkazská dorazila dnes dopoledne na budějcké náměstí. Vánoční strom bude téměř jedinou vánoční atrakcí, která se letos ve městě uskuteční. Město strom ozdobí a během několika dnů rozsvítí. Lidé budou moct tento akt sledovat online.

Vánoční strom darovala letos městu rodina z Nemanic. Je vizuálně velmi pohledný, má souměrná patra větví. Věřím, že se lidem bude líbit," řekl primátor města Jiří Svoboda. Jedla kavkazská měří 13 metrů a je 27 let stará. Na náměstí ji dnes dopoledne přivezli pracovníci Lesů a rybníků.

Město strom postupně ozdobí a během několika dnů také rozsvítí. Slavností rozsvícení letos proběhne online. Na tradiční akci totiž každoročně dorazí tisíce lidí, což není kvůli koronaviru vhodné. „V této době by nebylo možné uspořádat akci, kterou navštěvuje tolik lidí, proto si tuto atrakci v zájmu zachování zdraví musíme odpustit," uvedl před časem primátor.

Kvůli koronaviru se letos nebudou na náměstí konat ani adventní trhy a město zrušilo i tradiční přílet anděla. Vánoční strom bude tedy prakticky jedinou tradicí, kterou letos v Budějcích uvidíme.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky Vánoce, strom, advent

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.