čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

Myslivec přišel při honu o kulovnici. Sebral mu ji jelen

Velmi kuriózní případ řešili v pátek jihočeští policisté. Jeden z myslivců, který se ten den vydal spolu s dalšími kolegy na hon, totiž přišel o svou zbraň. To by samo o sobě nebylo nijak výjimečné, pokud by ale s myslivcovou zbraní neutekl jelen.

K incidentu došlo v lesech u Horní Plané. Myslivec zde spolu se svými kolegy procházel lesem, když jeden ze psů, který byl s nimi, vyplašil jelena. Ten se rozběhl přímo proti myslivci. „Proběhl kolem něho a parohem mu roztrhl levý rukáv bundy. Kulovnice, kterou měl myslivec zavěšenou na levé ruce, se svezla jelenovi na paroží, a i s jelenem zmizela,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kulovnice naštěstí nebyla nabitá a byla bez zásobníků. I přesto, že myslivci les prohledali a snažili se zbraň najít, nepodařilo se jim to. Ztráta zbraně není podle policie nic neobvyklého. „Občas se to stává, střelec například položí zbraň na střechu vozidla a odjede, policisté následně sepíšou protokol, a také vyhlásí pátrání po ztracené zbrani. Pokud by zbraň někdo nalezl, je povinen jí odevzdat nejbližšímu útvaru policie. Nebo nález oznámit na linku 158,“ dodal Matzner.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky myslivec, policie, kulovnice, jelen

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Ševčík

To je hezké ale k čemu měl ,22Hornet, to je tak jedině na lišku....

středa, 2. prosince 2020, 16:10

Jiří Novotný

Horší by bylo, kdyby mu jelen parohama sebral koule. Kulovnice je snadno nahraditelná. Snad se jeleni z ní nenaučí střílet, to by potom myslivci měli smůlu.

úterý, 24. listopadu 2020, 22:25

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.