úterý 25. ledna 2022 Miloš

Nový člun pro hasiče z Purkarce

Nový pevný člun s kompletním vybavením mají k dispozici dobrovolní hasiči z Purkarce. Jeho pořízení si vynutil rostoucí provoz na Vltavě a Hněvkovické přehradě, na jejímž břehu tato část Hluboké nad Vltavou leží. Hasiči zde přitom zasahují celoročně, díky novému vybavení jsou lépe připravení i třeba na záchranu bruslařů v zimě. Vybavení člunu zaplatila Nadace ČEZ.

Je červený, vejde se na něj až šest dospělých a jmenuje se Jindra, podle bývalého velitele místní jednotky sboru dobrovolných hasičů. Díky novému 5 metrů dlouhému člunu s plným vybavením jsou zdejší hasiči připravení na záchranu lidí i technické zásahy. Ty jsou v Purkarci, který je centrem Hněvkovické přehrady na Vltavě, stále častější.

V souvislosti se splavněním Vltavy tady velmi výrazně vzrostl provoz. Stává se, že lodím vypadne motor, že někdo přecení své síly, takže jsem si jistý, že nový člun víc než využijeme,“ vysvětluje velitel purkareckých hasičů Pavel Joza.

Pořízení člunu vyšlo město na 450 tis. Kč. Jeho vybavení včetně speciálního suchého obleku v hodnotě 50 tisíc potom zaplatila Nadace ČEZ.

Dobrovolné hasiče podporujeme systémově a dlouhodobě. Navíc Purkarec leží jen kousek od Jaderné elektrárny Temelín, proto jsme na vybavení člunu rádi přispěli. Ale ještě raději budeme, když jej využijí spíš k tréninku, než k ostrým zásahům,“ doplňuje člen správní rady Nadace ČEZ František Lust.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky Purkarec, hasiči, člun, ČEZ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.