Počasí dnes-1 °C, zítra2 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Vánoční strom nechá město odstrojit v příštím týdnu

Autoři | Foto

Během příštího týdne zmizí z budějckého náměstí vánoční strom, který se i letos stal ve čtenářské anketě nejhezčím stromem v republice. Obvykle nechává město strom odstranit po Třech králích, letos se ale rozhodlo udělat výjimku.

Budějcká vánoční jedle se stala nejhezčím vánočním stromem už čtyřikrát za sebou. Právě proto se město rozhodlo udělat výjimku a strom nechá odstranit až v příštím týdnu. „Zpravidla se strom z náměstí odváží začátkem ledna po Třech králích, ale v roce 2021 uděláme výjimku a necháme ho stát na místě až do 14. ledna,“ říká primátor Jiří Svoboda.

Strom bude na náměstí částečně rozřezán a odvezen do manipulačního skladu. „Jeho podstatná část nakonec poputuje do dřevozpracujího závodu, stejně jako každý rok," dodal Svoboda. 

Kavkazskou jedli věnovala letos městu rodina z Nemanic. Na náměstí ji pracovníci Lesů a rybníků města České Budějovice přivezli v polovině listopadu. Strom byl následně ozdoben a rozsvícen bez přítomnosti veřejnosti. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Vánoce, strom, náměstí, České Budějovice, vánoční stromek, Tři králové, Jiří Svoboda, Nemanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vánoční strom nechá město odstrojit v příštím týdnu  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.