čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

V Písku budou lidé protestovat za zrušení vládních opatření. Na akci dohlídne policie

V sobotu odpoledne by se měl v Písku na Velkém náměstí konat protest za zrušení vládních opatření. Na konci února o tom informoval organizátor akce písecký městský úřad. Akce by se mělo podle oznámení účastnit maximálně 100 osob. Na shromáždění bude dohlížet jihočeská policie.

Protest by se měl konat v sobotu odpoledne na Velkém náměstí v Písku. O akci informoval městký úřad organizátor akce. Podle něj by se jí nemělo zúčastnit více než 100 lidí. Důvodem protestu má být zrušení vládních opatření. 

Na celou akci bude dohlížet jihočeská policie. „Policisté budou pro zajištění veřejného pořádku situaci monitorovat. Budeme se snažit předejít možným zbytečným konfliktům, a proto připomínáme, že při aktuálně panujících vládních opatřeních je potřeba dodržet všechna omezení,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Za současného stavu je povoleno shromažďovat se v maximálním počtu 100 lidí. Důležité je ale také dodržet aktuálné platné omezení pohybu. „Shromáždění se smějí zúčastnit pouze osoby s místem trvalého pobytu nebo bydliště v okrese Písek,“ popsal Matzner. Lidé by neměli zapomenou také na dvoumetrové rozestupy a roušky nebo respirátory. 

„V případě porušení těchto pravidel jsou kompetentní úředníci Městského úřadu Písek připraveni shromáždění rozpustit,“ řekl mluvčí.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky protest, koronavirus, Písek, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.