čtvrtek 13. května 2021 Servác

Kooperativa pojišťovna Agentura jižní Čechy a Vysočina otestovala prvních osmdesát svých zaměstnanců na krajském ředitelství v Českých Budějovicích, všechny s negativním výsledkem

PR článek

Osm desítek českobudějovických zaměstnanců Kooperativa pojišťovny včera formou vysoce citlivých antigenních testů se spolehlivostí 98% otestovali na krajském ředitelství.

„Myslím, že mezi nevýrobními podniky patříme v regionu k jedné z prvních společností, kde zahájili testování všech svých zaměstnanců. Struktura naší společnosti je komplikovanější, máme řadu poboček v okresních a dalších městech, externí spolupracovníky a většina zaměstnanců nyní pracuje v režimu home office. Proto jsme pro testování využili mobilní ambulanci naší dceřiné společnosti Global Assistance, která je schopna v daném místě zajistit jednorázové otestování až osmdesáti osob, sama testy vyhodnotí, takže nezatěžujeme veřejná odběrová místa ani laboratoře, a výsledky nám poskytne v řádu desítek minut,“ uvedl ředitel Agentury jižní Čechy a Vysočina Jiří Vančura.

Sám byl jedním z prvních, kdo se nechal testovat. „Jsem si celkem jist, že výsledky budou v naprosté většině negativní, protože jsme ještě před vládními nařízeními nastavili systém sebetestování a poskytovali našim zaměstnancům testovací sady. Přestože pro komunikaci s klienty používáme maximálně bezkontaktní elektronické formy, osobní kontakt při práci v terénu úplně vyloučit nelze. Vypracovali jsme proto manuál, jak používat testy, natočili jsme i instruktážní video a vytvořili systém vnitřní kontroly tak, aby všichni pracovníci, kteří přicházejí do kontaktu s klienty a dalšími spolupracovníky, byli skutečně řádně opakovaně testováni,“ doplnil Jiří Vančura.

To, jak pracuje mobilní testovací ambulance v terénu, si ověřila i ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, Ph.D. „Naše spolupráce s jihočeskými podniky, ale i Hospodářskou komorou a dalšími institucemi je v těchto dnech intenzivní. Snažíme se hlavně radit a pomáhat, protože testování zaměstnanců je mnohde dost náročné logisticky a je potřeba udělat rychle a efektivně. Řada firem už má řádně nastaveny svoje mechanismy včetně těch kontrolních, jiné ještě optimální řešení hledají. Proto i forma, kdy mobilní testovací ambulance dojedou za klienty, jsou schopny v řádu desítek minut poskytnout vyhodnocení testů s relativně vysokou citlivostí a přitom nezatížit už tak přetížené laboratoře, může pomoci třeba těm firmám, které mají své zaměstnance dislokované na více pracovištích,“ uvedla Kvetoslava Kotrbová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Kooperativa, testování, jižní Čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.