sobota 8. května 2021 Statní svátek

Statistici zatím přijali zhruba dva miliony vyplněných sčítacích formulářů

Dva miliony vyplněných formulářů odeslali statistikům lidé během prvních deseti dní sčítání obyvatel, domů a bytů v Česku. Z měst nad 10 tisíc obyvatel jsou nejaktivnější lidé v Neratovicích a Mostě. Na jihu Čech vedou České Budějovice, následuje Tábor a Písek.

„Hranice dvou milionu odeslaných elektronických formulářů padla desátý den sčítání. Sečteny jsou tak už přibližně 4 miliony osob,“ říká předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček.

Relativně nejdál je sčítání v Neratovicích na Mělnicku. Na 100 bytů tam připadá v průměru více než 46 vyplněných dotazníků. Následují Most a Kolín se zhruba 45 odeslanými formuláři v přepočtu na 100 bytů.

Na jihu Čech pak vévodí statistice České Budějovice s necelými 39 odeslanými formuláři na 100 bytů. S 38 formuláři na 100 bytů následuje Tábor a s 37 Písek.

„Dnešní výsledky ukázaly jednu velmi zajímavou věc. Totiž, že naše dvě největší města, tedy Praha a Brno, jsou v aktivitě zapojení obyvatel do sčítání aktuálně naprosto vyrovnaná,“ dodal v pondělí Rojíček. V hlavním městě Česka i v moravské metropoli lidé odeslali shodně 42,1 formuláře na každých 100 bytů.

Elektronické sčítání začalo v sobotu 27. března a skončí 11. května. Pomocí papírových dotazníků se lidé budou moci sečíst od 17. dubna.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ČSÚ

Štítky sčítání lidu, ČSÚ, demografie, bydlení, byty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.