sobota 8. května 2021 Statní svátek

Albert se zavázal darovat dvakrát víc potravin než vloni, celkem 1600 tun. Pomohou tomu i dvě nové dodávky

PR článek

Potřebným doputuje více jídla. Albert se v pondělí zavázal zdvojnásobit své dary České federaci potravinových bank. K lidem v nouzi se tak letos z jeho obchodů dostane 1 600 tun neprodaných potravin. Toto množství představuje 64 plně naložených kamionů. S rozvozem pomůžou dvě nové dodávky s chladící vestavbou, které Albert daroval. Jednu z nich si tento týden převzala i ředitelka Potravinové banky Jihočeského kraje.

Albert, který slaví výročí 30 let na českém trhu, podepsal společně s ředitelkou potravinových bank Veronikou Láchovou závazek o zdvojnásobení darů. „S potravinovými bankami spolupracujeme již 10 let. Zejména v poslední době roste potřeba darovaných potravin, a tak jsme rádi, že se nám daří neustále navyšovat objem darovaných potravin. Už loni jsme dar zdvojnásobili a pro letošní rok se zavazujeme o totéž. V roce 2021 darujeme 1600 tun neprodaných potravin, to je 3 200 000 porcí jídla,“ popsal Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Kvůli krizi se loni i letos ocitlo v tíživé situaci více lidí než v minulosti. „Pro mnoho seniorů, mladých rodin či rodičů samoživitelů se stala naše pomoc nezbytnou. Díky závazku Alberta doputuje k potřebným více potravin. Tak výrazné navyšování je možné díky tomu, že neustále rozvíjíme naši spolupráci a hledáme nové způsoby pomoci. Albertu a také jeho zaměstnancům v prodejnách za to patří velké poděkování,“ řekla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Nová dodávka pomůže 10 000 Jihočechů

S každodenní přepravou většího množství potravin pomůžou potravinové bance dvě nové dodávky s chladící vestavbou, které Albert daroval. Jednu z nich převzala ředitelka Potravinové banky Jihočeského kraje Kristýna Škabradová: „Umožní nám denně svážet v rámci kraje čerstvé potraviny pro více než 10 000 odběratelů z 90 organizací. Každý týden jim tak díky ní dopravíme o stovky kilogramů potravin více.“

Každá dodávka uveze až čtyři palety čerstvého jídla. K ohroženým skupinám, jako jsou matky samoživitelky, senioři nebo rodiny v krizi, se tak dostane více ovoce, zeleniny či mléčných výrobků.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Albert, sbírka potravin, potraviny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.