úterý 28. září 2021 Václav

Nejlepší voda ke koupání je podle hygieniků na jihu Čech v lipenské přehradě

Nejlepší voda na koupání ve sledovaných lokalitách v Jihočeském kraji je momentálně v lipenské přehradě. Podle hygieniků je nejvyšší kvalita u pláží v Horní Plané a Lipně nad Vltavou. Voda tam vykazuje v hodnocení nejvyšší z pěti stupňů.

"U další lipenské pláže v Černé v Pošumaví má voda mírně zhoršené vlastnosti. Podle aktuálního rozboru je pouze překročena hodnota ukazatele chlorofyl-a," řekl Vratislav Heinige z jihočeské krajské hygienické stanice. V orlické přehradě je na dvou sledovaných místech zhoršená jakost vody. Jde o tábořiště Podolsko a Radavu. "Je zde mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat čistou vodou," řekl Heinige.

Staňkovský rybník u Třeboně má aktuálně vodu vhodnou ke koupání. S ohledem na předchozí sezony ji však hygienici hodnotí jako nevhodnou. Nejhorší kvalita vody je v rybníku Hejtman na Třeboňsku. "Vyskytuje se tam skutečně vysoké množství sinice," řekl Heinige. Proto vodu v Hejtmanu hygienici označili jako nevhodnou ke koupání.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, zdraví, rekreace, koupaliště, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.