pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

V Českých Budějovicích se běží poslední RunCzech této sezony. Mezi favority patří Homoláč a Homolková

Pokud si letos ještě chcete v Česku zaběhnout pořádný závod, máte poslední šanci. V sobotu 23. října se koná devátý ročník Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. K favoritům mezi muži patří Vít Pavlišta, Jiří Homoláč nebo čerstvý mistr světa v maratonu pro neslyšící Michal Stanovský. V ženské kategorii bude Hana Homolková útočit na čtvrté vítězství v EuroHeroes Challenge. "Máme se na co těšit. Do hlavního závodu je přihlášeno 1600 běžců, zbývá už jen 200 volných míst," říká prezident závodů RunCzech Carlo Capalbo. Půlmaraton startuje ve 13:00, už od 11:00 je na programu tříkilometrový dm rodinný běh, do něhož se registrovalo 800 závodníků.

Letošnímu seriálu RunCzech zatím jasně vévodí Hana Homolková. Triumfovala v Karlových Varech, v Olomouci i v Ústí nad Labem, kde si dokonce vytvořila časem 1:18:10 osobní rekord. „Vyhrát i čtvrtý závod série by bylo krásné. RunCzech mám moc ráda, takže se opravdu těším. Skvělá organizace, atmosféra a diváci jsou vždy dokonalou součástí těchto závodů. A myslím, že i v Českých Budějovicích tomu nebude jinak," uvedla Homolková.

Mezi muži se na trati představí i čeští elitní běžci Jiří Homoláč a Vít Pavlišta. Zaskočit je ale může Michal Stanovský, který si koncem září v polské Varšavě doběhl v maratonu neslyšících pro zlato. „Chtěl bych si to v Českých Budějovicích užít a zlepšit svůj národní rekord neslyšících. Loni jsem tam běžel závod na deset kilometrů. Město se mi líbí, takže se na půlmaraton moc těším," prohlásil Stanovský.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice startuje za podpory statutárního města i kraje na Náměstí Přemysla Otakara II. „Závod je už několik let zařazen mezi významné akce města. Je to vždycky velká událost a sportovní svátek s nezapomenutelnou atmosférou přesahující náš region. Poutá pozornost i za hranicemi. Živé vstupy a pozávodní reportáž nabídne i Česká televize, což je pro nás samozřejmě dobrá reklama," přiblížil Jiří Svoboda, primátor Českých Budějovic. „Historické náměstí Přemysla Otakara II. tvoří samo o sobě nádhernou kulisu. Jak pro běžce, tak i pro mě je závod vždy celkem emotivní záležitostí," doplnil Svoboda.

Na své si v Českých Budějovicích přijdou i diváci, pro které je připraven zajímavý doprovodný program – například  Marathon Music Festival. „Naše akce nejsou pouze pro závodní běžce. Úplní začátečníci nebo rekreační běžci se mohou zapojit do štafetového závodu. A dm rodinný běh je ideálním programem pro celou rodinu. Přimět lidi ke zdravému pohybu vidíme zvlášť v současné době jako za jednu z klíčových aktivit," prohlásil Carlo Capalbo s tím, že každý běžec dostane online diplom, speciální finišerské triko a po doběhu také medaili.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky Runczech, běh, půlmaraton, závod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.