čtvrtek 7. července 2022 Bohuslava

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Penzion Malé Lipno v Černé v Pošumaví láká na rodinnou atmosféru, útulné prostředí a skvělou polohu

PR článek

Rybáři, cyklisti, rodiny s dětmi, lyžaři. Penzion Malé Lipno v Černé v Pošumaví je vyhledávaným cílem rodin s dětmi i sportovců po celý rok. Ti si cení nejen dispozičního vybavení penzionu, ale především klidné lokality mimo tepnu turistického ruchu, a přesto v dosahu všeho dění.

Černá v Pošumaví se stala přirozeným středem lipenské oblasti. Oblíbená rekreační obec leží v nejširší části Lipna mezi Frymburkem a Horní Planou. Přehrada je v Černé navíc rozdělena náspem, který dělí "Velké a Malé Lipno". A právě u břehu "Malého Lipna" najdou návštěvníci stejnojmenný penzion - moderní a útulné ubytovací zařízení.

Zážitky i odpočinek ruku v ruce

Náročným zákazníkem se všemi specifikacemi jsou hlavně rodiny s dětmi, které hledají zábavu a akci pro své ratolesti a odpočinek pro rodiče. Pro takové je důležité ubytovací zázemí s nedalekým, přesto bezpečným přístupem k vodě, komfortní vybaveností, blízkými příležitostmi a přátelským personálem. Moderně vybavený Penzion Malé Lipno se svou jedinečnou polohou daleko od ruchu ostatních hotelů a penzionů, přímo na břehu přehrady a s vlastní oplocenou zahradou, nadchne všechny členy rodiny.

"Díky tomu, že v blízkosti břehů malého Lipna nejsou žádné jiné hotely nebo penziony, tak tu máme opravdu klid," říká majitelka penzionu Markéta Junková.

K odpočinku a zároveň aktivně strávené dovolené je Penzion Malé Lipno jako stvořený. Penzion nabízí prostorné, moderně zařízené pokoje/apartmány, každý s vlastní vybavenou kuchyní, koupelnou a Wifi připojením. Dále disponuje velkou zahradou s pergolou a grilem. Jedním z největších lákadel je takřka privátní pláž s molem. Pozemek penzionu je oplocený, což oceňují především rodiče malých dětí.

"Ze zahrady máme přístup na 20 metrů vzdálenou písečnou pláž a travnatou plochu, která je vhodná k opalování a koupání rodin s dětmi. Rádi zapůjčíme za poplatek paddleoardy s příslušenstvím. Pro děti je připraven dětský zahradní domeček s velkým výběrem hraček. Na zahradě mají k dispozici také trampolínu a houpačku se skluzavkou," popisuje majitelka Markéta Junková.

Cyklostezky, co si nohy ráčí

Lipenský systém cyklostezek nabízí několik navzájem propojených tratí různé délky a obtížnosti, které se dále napojují na rakouské a šumavské cyklostezky. Některé trasy jsou proložené odpočinkovou plavbou na převozu a všechny jsou přehledně značené metodikou Klubu českých turistů. Ubytování v Penzionu Malé Lipno přímo u nově vybudované stezky s prostory pro úschovu kol je pak pomyslnou třešničkou na dortu.

"Velkou výhodou pro naše ubytované cyklisty je loni vybudovaná cyklostezka, stačí zvolit cíl cesty a vyrazit. Stezku také vítají děti se svými koloběžkami a bruslemi," říká majitelka penzionu Malé Lipno

Rybářská bašta

Kapři, sumci, štiky, candáti, líni, úhoři a okouni každoročně lákají k lipenským vodám tisíce rekreačních a sportovních rybářů. Jelikož přehrada nebyla nikdy vypuštěna, nabízí možnost opravdu kapitálních úlovků. V letních měsících je zde povolen 24hodinový rybolov. Lov dravých ryb je omezen dobou od 16.června do 31.prosince. Ubytování Malé Lipno je pro rybáře vhodným místem díky klidnému a tiššímu prostředí přímo u vody s možností vypůjčení si loďky.

"Rybáři si cení možnosti rybaření s manželem na motorovém člunu, který sám řídí a ukazuje jim dobrá místa k rybolovu. Pro rybáře samotáře máme k zapůjčení veslice", pokračuje Markéta Junková

Strategická základna pro zimní sportovce

Oblíbenou lyžařskou destinací na rakouské straně Šumavy, nedaleko Černé v Pošumaví, je středisko Hochficht. Za příznivých povětrnostních podmínek je tady možno lyžovat ještě v březnu. Pro rodiny s dětmi je v nedalekém Frymburku lyžařský areál na kopci Marta a oblíbené je i středisko Skiareál Lipno Kramolín. A když Lipno zamrzne, vytvoří nejdelší bruslařskou trať v celé ČR. Pak se Penzion Malé Lipno stává strategickou základnou pro všechny milovníky zimy.

"Za příznivého mrazivého počasí, když Lipno zamrzne, sami upravujeme ledovou plochu u penzionu k bruslení", dodává Markéta Junková

Příjemné ubytování s písečnou pláží a molem přímo na břehu přehrady Lipno. Hosté Penzionu Malé Lipno v Černé v Pošumaví si vedle skvělé polohy cení především vstřícnosti personálu a prvotřídní čistoty.

Ohodnoť článek

Štítky Penzion Malé Lipno, cyklistika, vodní sporty, Lipenská nádrž, rodinná dovolená

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.