Počasí dnes-1 °C, zítra0 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Českobudějovická nemocnice se stala Nejlepší nemocnicí roku 2022 v Česku

Českobudějovická nemocnice se podle organizace HealthCare Institute stala Nejlepší nemocnicí roku 2022. V anketě pro Českou republiku uspěla mezi 148 nemocnicemi. Českobudějovická nemocnice získala ocenění potřetí za sebou, informovala v tiskové zprávě její mluvčí Iva Nováková. Ocenění pro nejlepší zdravotní pojišťovnu získala Zaměstnanecká pojišťovna Škoda.

„Letošním vítězstvím a ziskem titulu, kterého si velmi vážíme a vnímáme jej jako závazek do dalšího období, jsme završili v uvozovkách zlatý hattrick, pokud mohu použít sportovní terminologii," uvedl ředitel českobudějovické nemocnice Michal Šnorek.

V jednotlivých oblastech jako je spokojenost zaměstnanců, ambulantních a hospitalizovaných pacientů, kybernetická bezpečnost nebo finanční zdraví nemocnic bodovaly také Ústřední vojenská nemocnice, Fakultní nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Plzeň, Karvinská hornická nemocnice, Oblastní nemocnice Náchod, Nemocnice Havířov, Oblastní nemocnice Jičín a Domažlická nemocnice.

Průzkum, na jehož základě HealthCare Institute sestavovala pořadí, se uskutečnil od 1. února do 31. srpna. Zapojilo se do něj 85.000 lidí z celé země, kteří hlasovali ve spokojenosti pacientů. V oblasti jejich finančního zdraví hodnotili nemocnice odborníci, vyjadřovali se také zaměstnanci nemocnic.

„Anketa podle organizátorů odráží míru bezpečnosti nemocnice přečkat krizové období předchozích let. Místo přešlapování na místě jsme více než kdy dříve investovali do zaměstnanců, zdravotnické techniky i staveb v rámci přestavby nemocnice, která vstoupila do své závěrečné fáze, s cílem mít v roce 2025 moderní, bezpečnou a kvalitní nemocnici s dostatkem vlídného personálu. To vše jsou nezbytná východiska pro to, aby mohli být spokojení i naši pacienti," řekl Šnorek.

Českobudějovická nemocnice letos například otevřela budovu centrálních operačních sálů a centrální sterilizace. Náklady na výstavbu činily více než miliardu korun. Šlo o součást dlouhodobé modernizace areálu. Začala v roce 2013 a skončit má do roku 2025.

Mezi zdravotními pojišťovnami porota ocenila Zaměstnaneckou pojišťovnu Škoda. Ta je nejmenší ze sedmi českých zdravotních pojišťoven, má zhruba 50.000 pojištěnců. Bodovala v oblasti finančního zdraví a spokojenosti ambulantních lékařů. V oblasti spokojenosti ředitelů nemocnic, pojištěnců a v preventivních programech se nejlépe umístila Všeobecná zdravotní pojišťovna, která je naopak s 5,9 milionu pojištěnců největší.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Nemocnice České Budějovice

Štítky nemocnice, ocenění, české budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.