Počasí dnes13 °C, zítra9 °C
Pondělí 4. března 2024  |  Svátek má Stela
Bez reklam

Devět procent lidí si myslí, že jim zákon o manželství pro všechny zhorší život

Že by se jejich život po přijetí zákona o manželství pro všechny zhoršil, si myslí devět procent dospělých v Česku. Čtyři pětiny dotázaných jsou přesvědčeny o tom, že by schválení normy s možností sňatků gayů či leseb jejich život nijak neovlivnilo. Naopak zlepšení očekává 11 procent lidí. Ukázal to průzkum agentur Nielson a Publicis Groupe, do něhož se loni v říjnu zapojilo 1021 lidí nad 18 let. Výsledky poskytl zástupce agentur Ondřej Šveda. Zjištění jsou reprezentativní.

Zákon o manželství pro všechny je ve Sněmovně. Poslanci by ho měli v takzvaném druhém čtení projednávat ve středu odpoledne. Sněmovní ústavně-právní výbor k normě nepřijal žádné stanovisko. Nenašel se v něm dostatek hlasů ani pro její podporu, ani pro dvojici pozměňovacích návrhů. Jeden z nich počítal s tím, že by stejnopohlavní páry neuzavíraly manželství, ale partnerství se všemi právy a povinnostmi jako manželé. Také podle druhého návrhu by se svazek jmenoval partnerství, navíc by se škrtlo osvojování dětí.

Podle výsledků průzkumu by víc než polovina lidí byla ráda, kdyby politici téma rychle vyřešili a mohli se věnovat jiným záležitostem. Třem z deseti lidí je jedno, jak rychle politici věc vyřeší. Že by se řešení nemělo uspěchat, míní 11 procent dotázaných. Osm z deseti lidí myslí, že by přijetí zákona jejich život nijak neovlivnilo. Zlepšení svého života očekává 11 procent dotázaných. Devět procent míní, že by se jim život zhoršil.

Z dotázaných se zhoršení nejvíc obávají voliči opozičního hnutí SPD. Z nich 21 procent uvedlo, že by se jejich život po schválení zákona s manželstvím pro všechny zhoršil. O zhoršení je přesvědčena bezmála desetina příznivců opozičního ANO, sedm procent voličů koalice SPOLU. Z těch, kdo hlasují pro Piráty a STAN, zhoršení svého života neočekává nikdo. Část voličů uvedla, že pokud by jejich strana manželství pro všechny nepodpořila, už by jí hlas nedali. Zmínila to desetina voličů ANO a 19 procent těch, kteří volí ODS.

Podle iniciativy Jsme fér od předložení návrhu zákona s manželstvím pro všechny uplynuly už skoro dva roky. Petici na podporu svazků pro všechny páry podepsalo přes 170 tisíc lidí, uvedla iniciativa.

Myslíte si, že by vám zákon o manželství pro všechny zhoršil život?

Celkem hlasovalo510 čtenářů

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky manželství, manželství pro všechny, zákon, průzkum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Devět procent lidí si myslí, že jim zákon o manželství pro všechny zhorší život  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.