Počasí dnes19 °C, zítra17 °C
Středa 29. května 2024  |  Svátek má Maxim
Bez reklam

Zemřela bývalá policistka Petra, pro jejíž osvojenou dceru vznikla sbírka. Peníze teď použijí i na pohřeb

Organizátoři sbírky pro bývalou policistku Petru a její osvojenou dceru Violku oznámili smutnou zprávu. Žena trpící rakovinou v posledním stádiu před dvěma dny zemřela. Vybrané peníze teď rodině pomohou i s pohřbem, zbytek jde podle plánu Violce. Lidé už poslali přes 1,2 milionu.

Jak organizátoři sbírky uvedli na webu, Petra zemřela v úterý 6. února. „Vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině, zejména Violce a Petřině mamince. Naše odhodlání dotáhnout sbírku do konce je nyní ale ještě větší,“ napsali.

„Ve sbírce pro Petřinu dceru Violku se díky mimořádné ochotě darujících podařilo vybrat už více než polovinu potřebné částky. Této podpory si nesmírně vážíme a věříme, že společnými silami zvládneme vybrat celý obnos, aby měla Violka po ztrátě své maminky alespoň trochu usnadněnou cestu životem,“ sdělili tam také oba patroni sbírky Petr Kolouch, ředitel pražských záchranářů, a Petr Matějček, ředitel krajského ředitelství hlavního města Prahy Policie České republiky.

Bývalá policistka Petra umírá na rakovinu. Před smrtí chce zabezpečit osvojenou dceru

Vánoce Petry Ptáčkové šťastné a veselé vůbec nebyly, zjistila totiž, že trpí rakovinou v posledním stádiu. Její největší starostí je teď budoucnost osvojené dcery Violky, kterou chce před svou smrtí alespoň trochu finančně zajistit. Petřini...

Část vybraných peněz rodina použije na Petřin pohřeb, zbytek zůstane podle plánu na doplacení hypotéky za byt. 

„Petřini přátelé vytvoří fond, který bude zbývající prostředky opatrovat a financovat tak další potřeby, spojené například s Violčiným vzděláním nebo kroužky,“ dodali organizátoři.

Holčičku měla Petra, která pracovala u policie dvacet let, nejdřív v pěstounské péči, pak o ni ale zažádala a byla jí svěřena.

Petra bojovala s nemocí delší dobu, o Vánocích minulého roku se ale její stav zhoršil, měla velké bolesti a musela do nemocnice. Tam zjistili, že trpí závažným melanomem v posledním stádiu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Znesnáze21

Štítky sbírka, rakovina, policie, dítě, Praha, smrt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zemřela bývalá policistka Petra, pro jejíž osvojenou dceru vznikla sbírka. Peníze teď použijí i na pohřeb  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.