Prezident Pavel dnes navštíví Dačice a Slavonice na jihu Čech

Autoři | Foto Jakub Bartoš

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou dnes navštíví Dačice a Slavonice na Jindřichohradecku v Jihočeském kraji. Ukončí tím dvoudenní cestu po jihu republiky na pomezí tří krajů - v úterý byl v části Jihomoravského kraje a na Vysočině.

V Dačicích se Pavel setká se zástupci dačického městského úřadu, poté v doprovodu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) poobědvá se starosty Dačic, Telče, Moravských Budějovic, Třebíče, Náměště nad Oslavou, Moravského Krumlova a Znojma.

Následně prezident navštíví slavonickou firmu Slavona, která vyrábí okna a dveře. Po procházce ve Slavonicích prezident zhodnotí návštěvu regionu na setkání s novináři.

Pavel od svého loňského nástupu do funkce zavítal do Jihočeského kraje oficiálně už několikrát. Poprvé si loni v létě prohlédnul třeba továrnu firmy Koh-i-noor Hardtmuth, setkal se s hejtmanem Martinem Kubou (ODS), prohlédnul si budějovické letiště, otáčivé hlediště v Českém Krumlově, tamní zámek, viděl ukázky práce Vodní záchranné služby a Jihočeské brigády záchranných psů. Letos na konci prázdnin navštívil českobudějovické výstaviště při agrosalonu Země živitelka.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Petr Pavel, Jihočeský kraj, návštěva

Komentáře

Lukáš Fencl

Dačice ani Slavonice nejsou na jihu Čech. Jsou na Moravě.

Středa, 13. listopadu 2024, 09:29Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.