pondělí 17. května 2021 Aneta

Budějovický Budvar představil speciální várku piva BUD

Po 200 dnech dozrála v historii druhá várka pivního speciálu BUD Premier Select nefiltrovaný Limited Edition, kterou českobudějovický pivovar představil na Apríla, tedy 1. dubna. Piva se vyrobilo pouze 400 hektolitrů a pivovar bude pivo exportovat do tří zemí v Evropě.

Krom České Republiky pivo ochutnají obyvatelé Slovenska, Německa a Velké Británie.

Pivo novinářům představil v pondělí v restauraci Masné krámy ředitel Budvaru Ing. Jiří Boček společně s Petrem Košínem, který se v pivovaru stará o vývoj a výzkum piva. V České republice bude k dostání hned ve 230ti zařízeních a záleží na konzumentech, jak dlouho bude k dostání.

Pivo má stupňovitost 16,8° a obsah alkoholu 7,6%. Z tohoto důvodu jeho konzumaci pivovar doporučuje pouze starším 21 let, protože pouze starší dokáží ocenit jeho výjimečnou chuť a kvalitu. Chmelové hlávky pivovar přivezl z okolí Blšan, kde jej v oblasti Zlatého potoka sběrači nasbírali a ještě ten den odvezli do Českých Budějovic, aby jej mohl pivovar přidat do várky. Celkem se do 400 hektolitrů přidalo 360 kg chmelových hlávek a pivo bylo poté uloženo do sudů, kde 200 dní zrálo. Takto dlouhá doba kvasinkám nepřeje a z toho důvodu došlo během zrání k přidání kroužkovaných kvasnic, které dodaly pivu říz a chuť.

Pivo je velice dobře pitelné a kvůli špatnému roku, kdy podíl hořkých složek v chmelu nebyl velký, není pivo tak hořké. Z tohoto důvodu se doporučuje opatrná konzumace, jelikož pivo velice dobře chutná a není v něm poznat velký obsah alkoholu. Určitě si tedy na tento výjimečný druh piva zajděte a ochutnejte jej.

Ochutnávka pivního speciálu

středa, 2. dubna 2014, 18:16

Ochutnávka nového piva BUD Premier Select nefiltrovaný Limited Edition
Ochutnávka nového piva BUD Premier Select nefiltrovaný Limited Edition

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.