pondělí 24. února 2020 Matěj

Budějovický Budvar vloni vyrobil nejvíce piva v historii

Národní podnik Budějovický Budvar má za sebou obchodně vydařený rok 2013. Celkově vloni vyrobil 1 424 000 hektolitrů piva, což je o 6,2 % více než v roce 2012. Je to nejvyšší roční výstav během 118 let existence pivovaru.

Za celou svou historii vyrobil Budějovický Budvar 46,8 milionů hektolitrů piva, z toho více než polovinu (52 %) během posledních 20 let. Klíčovým produktem pivovaru zůstává světlý ležák značky Budweiser Budvar, jehož prodej se v uplynulém roce zvýšil o 9 %.

Pivovar v loňském roce zaznamenal i rekordní exportní výsledky. Budějovickému Budvaru se dlouhodobě daří zvyšovat počet zemí, ve kterých může používat své ochranné známky Budweiser Budvar, Budějovický Budvar a Czechvar. Kromě vyššího objemu exportních prodejů má tento fakt pozitivní vliv i na růst hodnoty celého podniku.

Vloni vyvážel pivovar do největšího počtu států ve své historii. Celkem to bylo 65 zemí, tedy o sedm více než v roce 2012. Pro srovnání, v roce 1991 vyvážel pivovar pouze do 18 států. Export v roce 2013 dosáhl objemu 763 tisíc hektolitrů piva, což byl rekordní výsledek.

„Loňské obchodní výsledky považujeme za úspěch, neboť jsou výrazně lepší, než celkové výsledky českého pivovarnického průmyslu. V řadě parametrů jsme navíc dosáhli nejlepších výsledků v historii našeho pivovaru,“ říká Jiří Boček, ředitel Budějovického Budvaru.

Podle údajů Českého svazu pivovarů a sladoven došlo vloni v období leden až říjen k propadu české produkce piva o 1,5 % a český export vzrostl ve stejném období o 4,6 %.

Pivovaru se obchodně daří již několik let. Od roku 2010 každoročně zvyšuje výstav piva a během uplynulých čtyř let jeho produkce vzrostla o 14 %. „Díky dlouhodobému trendu navyšování objemů prodeje a stabilním hospodářským výsledkům počítá náš vlastník s dalším rozvojem podniku. Dozorčí rada projednala koncepci rozvoje podniku v oblastech výroby, obchodu a logistiky na období 2014 - 2016 a zakladatel tuto koncepci vloni v prosinci schválil,“ dodává Boček.

Tržby Budějovického Budvaru za pivo se v roce 2013 zvýšily o 94 milionů korun a dosáhly hodnoty 2,223 miliardy korun, což je nejvíce v historii pivovaru. „Očekáváme, že dosažené obchodní výsledky se pozitivně projeví v meziročním nárůstu zisku i dalších ekonomických parametrů našeho podniku,“ uzavírá Jiří Boček.

Budějovický Budvar byl kromě obchodu úspěšný i v dalších oblastech. V letech 2000 až 2012 bylo definitivně ukončeno 173 soudních sporů a správních řízení, z nichž Budějovický Budvar vyhrál 120 případů a 10 sporů skončilo smírem nebo remízou. Pivovar tuto bilanci vloni opět vylepšil.

Historické vítězství ve sporu o značku Budweiser v Itálii umožnilo návrat budvarského piva pod tradičním názvem do Itálie a je příslibem nárůstu prodeje v této zemi. Vítězstvím Budějovického Budvaru skončily i soudní spory v Portugalsku a Velké Británii.

V roce 2013 získal Budějovický Budvar také několik významných ocenění za kvalitu piva. Nejhodnotnější z nich byly zlatá medaile pro světlý ležák Budweiser Budvar v soutěži Monde Selection a zlatá medaile World Beer Awards pro speciální pivo Bud Premier Select.

Celkové výsledky pivovaru ocenily Česká a moravská pivovarnická akademie a Sdružení přátel piva, které shodně vyhlásily Budějovický Budvar pivovarem roku. Reklamní kampaň značky Budweiser Budvar 'NE z nás dělá to, čím jsme' získala Grand Prix v soutěži Louskáček a stříbrnou EFFIE.

Loňskou nejvýznamnější investicí byla stáčírna plechovek, která pomohla zvýšit prodej piva v plechovkách na dvojnásobek.

Tisková zpráva

Štítky Budějovický Budvar, Budweiser Budvar, úspěšný rok 2013, obchodní výsledky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.