Uběhlo sedm měsíců od doby, kdy byl na objektu budějckého spolkového a kulturního domu Slavie zjištěn havarijní stav. V červnu 2013 se na základě odborného znaleckého posudku Správa domů obrátila na město s žádostí o neprodlené řešení havarijního stavu stropů krovů a střechy objektu.
Za tento stav mohly nekvalitně provedené výměny střešní krytiny, zatékání do krovů a stropů, zanedbání oprav a údržby střešního pláště krovů, ale i nepořádek na půdě či nedostatečné větrání půdy a tím trvale zvýšená vlhkost. Hniloba a dřevomorka nejvíce postihly krovy a stropní trámy.
„Okamžitě se začalo s přípravou projektových prací. Jenže při samotné rekonstrukci se ukázalo, že situace je mnohem vážnější, což si vyžádalo úpravu projektu i větší nasazení ze strany zhotovitele stavby. Naštěstí Slavie vše úspěšně přestála a stavební firma Pradast předala stavbu bez závad,“ uvedl v závěru minulého týdne 1. náměstek primátora Miroslav Joch.
Pozitivní zprávou je i cena stavby. Původně projekt počítal s cenou ve výši 10 milionů korun. Vysoutěžená cena byla sice nakonec výrazně nižší, necelých 6,9 milionu korun bez DPH, ale zase se objevily dodatečné obtíže způsobené mnohem větším rozsahem poškození, především krovů. „Přesto se nakonec podařilo i oproti vysoutěžené ceně uspořit více jak půl milionu korun a udržovací práce nakonec přišly na necelých 6,3 milionu,“ potvrdil Joch.
Tím to ale pro Slavii nekončí. Stále má před sebou celkovou rekonstrukci, která objekt připraví na pozdější využití. V tomto případě však nezbývá nic jiného, než počkat do konce března. „To je nejzazší termín, do kdy chceme už s konečnou platností vědět, zda Jihočeská společnost přátel hudby má investora a je v jejích silách realizovat výstavbu Rejnoka,“ uzavřel náměstek.
ČTĚTE TAKÉ: Investor pro Kaplického Rejnoka se stále nenašel
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám