pondělí 17. května 2021 Aneta

Koňský povoz přivezl do Budějc nefiltrovaný plzeňský ležák

Historie plzeňského pivovaru sahá do roku 1842, kdy 5. října sládek Josef Groll uvařil první várku piva Pilsner Urquell. Letos tedy slaví zlatavý mok ze západu Čech 171 let a při této příležitosti navštíví koňský povoz s dubovými sudy plnými nefiltrovaného ležáku celkem devět měst.

České Budějovice do vybraných měst patří také, a tak se minulý pátek u vjezdu do krajského města objevila skupinka staročesky oblečených lidí s koňmi a dobrým pivem za zády.

V Budějcích povoz navštívil celkem tři restaurace a Budějcká Drbna byla u toho, když se v Grand Hotelu Zvon narazil první sud. Pivo budou restauratéři čepovat do 11. listopadu ve zmíněném Zvonu, ale také v restauracích U Karla IV. a U Tří sedláků.

Slavnostního naražení se zúčastnil mimo jiné i provozní Zvonu Zdeněk Novotný, sládek Plzeňského Prazdroje Vojtěch Homolka či regionální ředitel pivovaru Ivo Pýcha. Součástí oslavy byla také živá hudba, historické kostýmy a hlavně padesátilitrový sud piva, který štamgasti a návštěvníci vypili během jediné hodiny.

„Dneska k nám přijel povoz z Plzně, který přivezl sudové nefiltrované pivo. Jsme rádi, že jsme ho mohli nabídnout našim štamgastům i stálým hostům a odměnit je tak za to, že k nám chodí. Pivo čepujeme od 5. října a naši hosté ho mají možnost ochutnat až do 11. listopadu. Teď chystáme zabijačky a hlavně Svatomartinskou husu. Hosté si tak budou moci k této výborné české klasice dát zmiňovaný ležák,“ sdělil v pátek Budějcké Drbně Zdeněk Novotný.

Autoři

Štítky Pilsner Urquell, nefiltrovaný ležák, Grand Hotel Zvon, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.