Počasí dnes23 °C, zítra24 °C
Pondělí 22. července 2024  |  Svátek má Magdaléna
Bez reklam

Na Máji se konečně otevírá Komunitní centrum

Zase o něco lépe se mohou mít obyvatelé budějckého sídliště Máj. Dokončena tam totiž byla stavba Komunitního centra, které přináší pro místní pár zajímavých novinek. Při této příležitosti se v sobotu konal den otevřených dveří.

Bylo to jedno velké zábavné odpoledne. Návštěvníkům přálo počasí, a tak na akci dorazilo velké množství lidí. Nejvíce zábavy si užili ti nejmenší. Před i v prostorách nové budovy bylo připraveno několik soutěží a her, které děti zabavily na docela dlouhou dobu. Nafukovací skákací hrad a lezecká věž nejsou k vidění každý den.

Na své si přišli i ostatní. Kromě bohatého kulturního programu, kde byly k vidění hudební i taneční skupiny různého věku, se v rámci dne otevřených dveří mohli příchozí podívat na různá cvičení, policejní psovody nebo si v Klubu seniorů mohli nechat změřit krevní tlak a hodnoty tělesného tuku, svalů i vody v těle.

V budově, jejíž výstavba vyšla téměř na 80 milionů korun a byla spolufinancovaná z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, bude mít největší pole působnosti Salesiánské středisko mládeže. To pracuje především s neorganizovanými dětmi a mládeží, které tráví volný čas převážně na ulici.

Komunitní centrum tak nabízí nové prostory pro různé klubovny, výtvarnou dílnu, ale i místo, kde si mohou děti zahrát kulečník, stolní tenis, posedět u nějakého dobrého čtení či pobýt u stolního počítače. Ve třetím patře se navíc nachází velké tartanové hřiště určené především pro mladé fotbalisty. „Mně se to líbí. Myslím si, že to zase trochu více zabaví zdejší mládež, která bude mít mimo školu další možnost, jak využít svůj volný čas,“ hodnotila jedna z návštěvnic Pavla Novotná.

Své zastoupení zde bude mít i město, které kromě Klubu seniorů nechalo v nové budově zřídit Poradenské centrum. V přízemí se také nachází Mateřské centrum Máj, které nabízí ženám na mateřské dovolené možnost nadále uplatňovat a rozvíjet své schopnosti.

Poslední zajímavostí je, že se do Komunitního centra od pondělí stěhuje i služebna městské policie. Té už provizorní prostory v ulici U Lesa nevyhovují. Pro veřejnost se ale nic nemění, úřední hodiny zůstávají stejné. Díky lepším podmínkám pro práci se však hlídky nemusí stahovat na služebnu do centra města, ale mohou být neustále přítomny ve svém obvodu. Což obyvatelé sídliště rozhodně ocení.

Štítky komunitní centrum, Máj, Salesiánské středisko mládeže, městská policie, den otevřených dveří, Klub seniorů, Sídliště Máj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na Máji se konečně otevírá Komunitní centrum  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.