pátek 19. srpna 2022 Ludvík

Voda v jihočeských přírodních koupalištích je vynikající, výjimkou je Orlík u Vojníkova

Voda v jihočeských přírodních koupalištích je vynikající, výjimku tvoří Orlík u Vojníkova. Tam voda stále neodpovídá požadavkům a koupání hygienici nedoporučují, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax František Kotrba z českobudějovické hygienické stanice.

I když se kvalita vody u Vojníkova na vodním díle Orlík v porovnání s předešlými týdny mírně zlepšila, hygienici Jihočeského kraje stále varují před používáním vody ke koupání v této oblasti. Voda u Vojníkova neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko.

"Hygienici ve vzorcích vody odebrané v této koupací oblasti opět zjistili nadlimitní výskyt sledovaných mikrobiologických ukazatelů, i když překročení povolených koncentrací již nebylo tak výrazné jako v předešlých týdnech. Přesto stále nelze koupání v této oblasti doporučit," řekl Kotrba.

Ve všech dalších sledovaných lokalitách zjistili velmi dobrou kvalitu vody. Pouze vodu u pláže v Lipně nad Vltavou na Lipně hodnotili na pětistupňové škále stupněm dva, který označuje vodu vhodnou ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi a nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů. Všechny další lokality byly hodnoceny stupněm jedna.

"Teploty vody se pohybovaly od 18,3 stupně Celsia tekoucí vody u Vojníkova po 23,3 stupně u Podolska na Orlíku," dodal Kotrba.

Autor: Dobrin Stojčev Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.