sobota 28. března 2020 Soňa

Nemocnice v Krumlově zahájí provoz ambulance bolesti

Českokrumlovská nemocnice v lednu zahájí provoz ambulance bolesti. Bude sloužit především pacientům s chronickými potížemi. Nyní museli z celého Českokrumlovska dojíždět na ambulanci bolesti do českobudějovické nemocnice.

„V ambulanci bude zajišťováno zavádění střednědobých žilních vstupů u hospitalizovaných pacientů. Ambulance rovněž poskytne převazy pacientům se zavedeným dlouhodobým žilním vstupem,“ řekla primářka českokrumlovského anesteziologicko-resuscitačního oddělení Ivana Staňková. Takzvané PICC katétr může mít pacient zavedený v žíle třeba i rok. Slouží ke kontinuální aplikaci léků.

Chronická bolest podle předsedy představenstva českokrumlovské nemocnice Jindřicha Floriána často trápí lidi několik měsíců a někdy i roky. „Pacient s touto diagnózou je podle všech dostupných vyšetření zdráv, ale přesto trpí. Nalezení příčiny bolesti je v takovém případě velmi nelehké. Úleva od bolesti je v těchto případech dlouhodobější proces, při kterém musí pacient i lékař projevit především velký kus trpělivosti,“ uvedl.

Českokrumlovská nemocnice má šest anesteziologů, z nichž dva získali atestaci přímo na obor ambulance bolesti. „Například pro pacienty z Pošumaví bude velký rozdíl cestování, pokud pojedou do nemocnice do Českého Krumlova nebo do Českých Budějovic,“ uvedl Florián.

Autoři

Štítky Česká republika, nemocnice, Český Krumlov, bolest, chronické onemocnění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.