středa 21. října 2020 Brigita

Českobudějovická nemocnice vyhlásila omezení návštěv, chystá se i na koronavirus

Nemocnice v Budějcích vyhlásila omezení návštěv. Na návštěvy od zítřejšího dne nemohou chodit děti do 15 let a omezen byl počet návštěvníků a doba návštěvy u lůžka. V minulých týdnech byly nejvíce postiženy věkové skupiny 0 – 25 let. V následujících dnech a týdnech se dá ale očekávat nemocnost i u neočkovaných osob středního a vyššího věku.

Nemocnice České Budějovice pro vyšší bezpečí pacientů i zaměstnanců vyhlašuje od zítřejšího dne omezení návštěv u hospitalizovaných pacientů. „Na návštěvy od zítřejšího dne nemohou chodit děti do 15 let a omezuje se počet návštěvníků a doba návštěvy u lůžka (maximálně 2 osoby na 15 minut). Přístup na návštěvu není umožněn těm, kteří mají příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů),“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Iva Nováková

Chřipka v jižních Čechách zatím nejvíc zasáhla nejmenší děti. U dětí ve věku do pěti let hygienici zaznamenali 5 231 nemocných na 100 tisíc.

„Současně se několikrát denně objevují zprávy o rychle se šířící epidemii nového koronaviru. Nemocnice se připravuje na různé možné scénáře, kdyby nám přivezli nějakého pacienta, došlo ke karanténě. Pravidelně u nás zasedá pandemický štáb, kde se kromě standardní chřipky probírají i koronaviry,“ řekla Nováková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky nemocnice, návštěvy, České Budějovice, chřipka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.