Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Neděle 29. ledna 2023  |  Svátek má Zdislava

Vietnamská komunita šije roušky pro budějckou nemocnici. Během jednoho dne připravila 500 kusů textilních roušek

Nečekanou pomocnou ruku podala Nemocnici České Budějovice vietnamská komunita. V pátek 20. března předali její zástupci nemocnici 500 kusů ručně šitých roušek pro zaměstnance, přičemž ve své humánní činnosti hodlají pokračovat i nadále.

„Sama od sebe se nám ozvala vietnamská komunita, že vzhledem k nedostatku roušek na trhu, nám je pro naše potřeby ušijí, aniž by za to něco chtěli. A aby toho nebylo málo, hned na sobotu nám slíbili dalších 500 kusů. Moc si toho vážíme, pokryje nám to určitý objem denní potřeby nemocnice. Musím také dodat, že jsou moc pěkné. Jejich nespornou výhodou je rovněž fakt, že je možné je prát, žehlit a díky tomu opakovaně používat,“ říká Jaroslav Novák, ředitel Úseku vybraných zdravotnických oborů Nemocnice České Budějovice.

Roušky byly distribuovány především do neakutních provozů, jako je například plicní léčebna nebo psychiatrie. Dostali je také údržbáři, uklízeči, strojníci a tak dále.

Speciální roušky s nanotechnologií do nemocnice darovalo také Město České Budějovice. Dorazilo jich rovných 1000ks. Pozadu nezůstávají ani soukromé osoby a roušky šijí také zaměstnanci. „Ukázalo se, že když jde do tuhého, umí se Češi semknout. Jsme za pomoc velmi rádi! Děkujeme,“ uzavírá Jaroslav Novák.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky koronavirus, vir, zdravotnictví, nákaza, rouška, nemocnice, komunita, České Budějovice, Jaroslav Novák, Nemocnice České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.