úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

O víkendu nebude přes den fungovat dětská pohotovost. Chybí lékaři

Dětská pohotovost bude o víkendu od 9 do 21 hodin uzavřená. Nemocnici se nepodařilo lékaři tuto službu obsadit. V naprosto nutných případech budou dětské pacienty ošetřovat na příjmové ambulanci dětského oddělení.

„Ve dnech 3. - 4. října 2020 v době od 9 do 21 hodin není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby, umístěná v pavilonu D (Dětského oddělení) horního areálu českobudějovické nemocnice,“ uvedla nemocnice na svém webu.

Důvodem je fakt, že se nepodařilo službu obsadit ambulantními lékaři. V naprosto nutných případech budou dětští pacienti ošetřeni v příjmové ambulanci dětského oddělení. 

„Upozorňujeme však, že lékaři sloužící ústavní pohotovostní službu na dětském oddělení musí svou pozornost a péči věnovat především pacientům lůžkové části, hospitalizovaným na jednotce intenzivní a resuscitační péče, dětem po operačních výkonech umístěných na dalších stanicích. Žádáme proto rodiče a pacienty o trpělivost, pokud se jim lékaři sloužící ústavní pohotovost na dětském oddělení nebudou moci po jejich příchodu na dětskou pohotovost věnovat," stojí v prohlášení.

V okrese České Budějovice dlouhodobě chybí praktičtí lékaři pro děti a dorost, kteří mají platné oprávnění k poskytování zdravotních služeb.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky nemocnice, dětská pohotovost, služba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.