sobota 5. prosince 2020 Jitka

Do jihočeských nemocnic nastoupila stovka studentů. Pomáhat budou na několika odděleních

Stovka studentů ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity dnes posílila zdravotníky v jihočeských nemocnicích. Pracovat budou v rámci své odborné praxe, ke které na rozhodnutí děkanky fakulty, nastoupili dříve. Pomáhat budou hlavně na ARO, infekčním oddělení a interně.

„Obvyklý semestr začíná teoretickou výukou, ale v současné situaci je třeba co nejdřív vyslat do praxe ty studenty, kteří už mají takové odborné znalosti a dovednosti, že se mohou plně zapojit do ošetřovatelského týmu a jsou schopni zdravotníkům účinně pomáhat,“ vysvětlila děkanka fakulty Ivana Chloubová.

Na praxi nejdříve nastoupí studenti třetích a vyšších ročníků z oborů Všeobecná sestra a Zdravotnický záchranář, v dalších týdnech potom jejich spolužáci. Dnes nastoupilo více než 90 studentů především na ARO, infekční, interní a další oddělení, kde je jich aktuálně nejvíce potřeba. Nastupují jak do budějcké, tak i do všech okresních nemocnic Jihočeského kraje. Těm, kteří by museli na praxi dojíždět, zajistí nemocnice ubytování.

Někteří studenti už pomáhají

Už od pondělí minulého týdne pomáhá pět studentek 3. ročníku bakalářského oboru Všeobecná sestra v nemocnici v Českém Krumlově, která o ně požádala kvůli personálnímu deficitu. „Tak jako na jaře při první vlně pandemie, zaznamenáváme nyní opět velkou ochotu našich studentů pomáhat. Někteří z nich už také pracují individuálně jako dobrovolníci,“ dodala děkanka.

Zdravotně sociální fakulta má cca 1700 studentů a je druhou největší fakultou Jihočeské univerzity. Připravuje odborníky pro zdravotnickou, sociální a bezpečnostní sféru, přičemž součástí studia je mnoho hodin praktické výuky ve zdravotnických a sociálních institucích, v orgánech krizového řízení apod.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jihočeská univerzita

Štítky koronavirus, vir, České Budějovice, nemocnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.