sobota 25. září 2021 Zlata

U Podolska na Orlíku se zlepšila kvalita vody

U tábořiště Podolsko na Orlíku se proti minulému týdnu zlepšila kvalita vody ke koupání, má jen mírně zhoršené vlastnosti. Lepší voda je i v rybníce Hejtman na Jindřichohradecku. Nevhodná ke koupání je stále voda na Radavě u orlické nádrže. Vyplývá to z tiskové zprávy.

Hygienici udělali toto pondělí opakované kontroly na čtyřech místech, kde minulý týden zjistili nadlimitní hodnoty sinic, chlorofylu i výskyt vodního květu. Byly to Radava a Podolsko na Orlíku a rybníky Hejtman a Staňkovský na Jindřichohradecku. Na Radavě se kvalita vody nezměnila, stále není vhodná ke koupání, na pětistupňové škále má hodnocení čtyři. "Zlepšení pozorujeme u druhé kontrolované lokality na Orlíku, u veřejného tábořiště Podolsko. Tady je voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Je zde pouze překročená hodnota ukazatele chlorofyl-a a vodní květ," uvedla ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Zlepšila se i kvalita vody v rybníku Hejtman, kde je teď zhoršená jakost s mírně zvýšenou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci. Hygienici doporučují, aby se tam po koupání lidé osprchovali. Na Staňkovském rybníce je voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi.

V pondělí 19. července odeberou hygienici vzorky na třech místech lipenského jezera. Při poslední kontrole tam byly poměrně příznivé hodnoty, co se kvality vody týče.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.