pondělí 29. listopadu 2021 Zina

U Podolska na orlické nádrži platí až do odvolání zákaz koupání

U Podolska na orlické nádrži dál platí zákaz koupání, jejž vyhlásili hygienici minulý týden. Zákaz platí do odvolání. Zhoršila se voda u autokempu Radava, neodpovídá hygienickým požadavkům a představuje zdravotní riziko. U třech sledovaných míst na Lipně je stejně jako před týdnem zhoršená jakost vody. Vyplývá to z aktuálních informací jihočeských hygieniků.

Hygienici dnes zveřejnili výsledky kontrol z pěti míst, na nichž minulý týden zjistili, že jsou výrazně překročené limity pro sinice a chlorofyl a. Kvalitu vody známkují hygienici od jedničky po pětku jako ve škole. Stupeň pět znamená zákaz koupání, stále platí u Podolska. "K devatenáctému srpnu jsme letos už podruhé vyhlásili dočasný zákaz koupání a tento zákaz po dnešním vyhodnocení aktuálních rozborů vody stále trvá. Voda zde je nebezpečná ke koupání a dle aktuálního rozboru neodpovídá hygienickým požadavkům. Hrozí akutní poškození zdraví," uvedla ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. Zákaz na Podolsku před tím platil od 29. července do 12. srpna.

Voda u autokempu Radava, který je rovněž u orlické přehrady, dostala tentokrát čtyřku. Neodpovídá hygienickým požadavkům a představuje zdravotní riziko. Na závěr léta se mírně zhoršila i jakost vody na Lipně. U všech třech sledovaných míst - u pláže v Černé v Pošumaví, Horní Plané i Lipně nad Vltavou - je stejně jako před týdnem zhoršená jakost vody.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto turistik.cz

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.