neděle 28. listopadu 2021 René

V jihočeských nemocnicích začne v pondělí platit zákaz návštěv

V jihočeských nemocnicích bude kvůli narůstajícímu počtu případů koronaviru v regionu plošný zákaz návštěv. Nařízení začne platit v pondělí. Do holdingu Jihočeské nemocnice, který zákaz vydal, patří osm nemocnic. Novináře o tom dnes v tiskové zprávě informovala mluvčí holdingu Iva Nováková.

Výjimky ze zákazu mají návštěvy, které míří za nezletilými pacienty, pacienty s omezenou svéprávností nebo v terminálním stadiu nevyléčitelné nemoci. Výjimka se nadále vztahuje na účast třetí osoby u porodu.

„Návštěvy se musejí ohlásit zdravotnickému personálu a respektovat jeho pokyny," uvedla Nováková. Dodala, že pokud výjimečné návštěvy do nemocnice jdou, musejí dodržovat potřebná nařízení. Jde například o potvrzenou bezinfekčnost nebo nošení respirátoru po celou dobu návštěvy. K pacientovi mohou pouze dva lidé na 15 minut.

Hygienici v Jihočeském kraji evidují nyní 3252 pozitivních případů. Denně v průměru přibývají v kraji dvě až tři stovky nových případů. S koronavirem na jihu Čech od loňského března zemřelo 1812 lidí.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři

Štítky ČR, koronavirus, nemocnice, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.