sobota 28. května 2022 Vilém

Investor plánuje v Třeboni Alzheimer centrum. Na výstavbu bude mít pět let

Třeboňští zastupitelé na posledním jednání řešili záměr prodeje velkého pozemku o rozloze více než 11 tisíc metrů čtverečních. Investor na něm chce vybudovat Alzheimer centrum. Areál by vznikl v městské části Břilice.

Pozemek má rozlohu 11 254 metrů čtverečních. Záměr prodeje nakonec zastupitelé schválili. „Forma prodeje bude obálkovou soutěží a minimální nabídková kupní cena bude činit 1 800 korun za metr čtvereční včetně DPH. Podmínkou prodeje bude vybudování zařízení poskytujícího sociální služby Alzheimer centra,“ informovala Petra Jánská, tajemnice městského úřadu. 

Kupní smlouvu chtějí zástupci města uzavřít s rozvazovací podmínkou, pokud do pěti let od uzavření smlouvy nedojde k naplnění účelu prodeje pozemku, čímž má být již zmíněná výstavba centra. 

Podle Jánské dostalo město žádost od společnosti Invest Gate. Ta by chtěla zařízení v Třeboni postavit. Na svém webu má firma kromě developerských projektů také Alzheimer centrum Třebíč. Investiční skupina se věnuje také ekonomickým poradenstvím korporátnímu i privátnímu sektoru.

„Záměrem společnosti je vybudovat Alzheimer centrum, domov seniorů a bytový dům pro potřeby zaměstnanců a rodin klientů. Svůj záměr diskutovala s vedením města, náměstkyní hejtmana Jihočeského kraje pro oblast sociální péče a se zastupiteli. Záměr bude na základě schválení v zastupitelstvu zveřejněn na úřední desce a přihlásit se na něj může samozřejmě jakýkoliv zájemce, pokud splní požadavky města,“ dodala Jánská.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky třeboň, investor, azlheimer, projekt, pozemky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.